Home Polo

Polo

Polo. Dinamo incepe returul cu doua victorii clare

Bota_cu_CrisulPoloiștii de la Dinamo au început returul Superligii, ediția 2018-2019 cu două victorii normale, obținute în fața echipei Crișul Oradea. Dinamoviștii au marcat în total 31 de goluri în cele două jocuri disputate sâmbătă și duminică în Bazinul Tolea Grințescu - Dinamo și nu au avut niciun moment pusă în discuție superioritatea. Dinamo are 36 de puncte în clasament și ocupă locul 4.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo incepe returul cu doua victorii clare]

polo_fete_ehipa_2019Poloistele de la Dinamo au avut o evolutie frumoasa in cadrul primului turneu al Campionatului Național, ediția 2019, care s-a desfășurat în perioada 1-3 februarie în bazinul Tolea Grințescu – Dinamo. Jucătoarele antrenate de Florian Dumitrache și Berttini Nenciu au încheiat turneul pe locul doi, cu două victorii și o înfrângere.

Citeşte mai mult... [Polo feminin. Dinamo incheie pe locul doi primul turneu al Campionatului National]

Polo. Dinamo, locul 4 la Cupa Romaniei

Polo_5Poloiștii de la Dinamo au încheiat pe locul 4 turneul final al Cupei României, după ce au cedat în finala mică, 9-15 cu Sportul Studențesc Corona. Competiția a fost găzduită de Bazinul din Ghencea în perioada 17-19 ianuarie, iar până la finala mică alb-roșiii au câștigat meciul din sferturi cu Rapid București (scor 13-3) și au pierdut semifinala cu Steaua (scor 10-14).

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo, locul 4 la Cupa Romaniei]

Polo. Azi incepe turneul final al Cupei Romaniei. Dinamo – Rapid in sferturi

Castoru_cu_RapidÎn perioada 17-19 ianuarie 2019, la Bazinul Steaua din cadrul Complexului Sportiv din Ghencea, se va desfășura Cupa României la polo masculin, ediția 2019. La competiție vor participa opt echipe din Superligă. În sferturile de finală, Dinamo va întâlni astăzi, de la ora 20:00, echipa Rapid București. În campionat, alb-roșiii au câștigat ambele meciuri cu Rapid, 15-6 și 12-9. În caz de victorie, Dinamo va întâlni în semifinale învingătoarea din meciul Steaua – CSM Tg. Mureș.

Citeşte mai mult... [Polo. Azi incepe turneul final al Cupei Romaniei. Dinamo – Rapid in sferturi]

Polo feminin. Dinamo, locul 3 la Cupa României

P_Fete_2Echipa feminină de polo a CS Dinamo a încheiat pe locul 3 turneul final al Cupei României. Returul competiției s-a desfășurat în perioada 7-9 decembrie la Bazinul Floreasca din Capitală, iar Dinamo a contabilizat, ca și în turul de la Oradea, o victorie și două înfrângeri. În meciul decisiv pentru locul 3, Dinamo a învins pe CS Crișul Torpi cu 16-8.

Citeşte mai mult... [Polo feminin. Dinamo, locul 3 la Cupa României]

Pagina 6 din 44

Începând cu data de 21 iulie a.c., se va opri vânzarea abonamentelor pentru agrement la înot. Motivul: imposibilitatea de a onora un număr foarte mare de solicitări, în condițiile în care accesul în bazinul olimpic descoperit este restricționat la 56/28 de persoane. Măsura este una temporară, iar reluarea vânzării se va produce după epuizarea abonamentelor aflate în derulare.

• PROGRAM BAZINUL ÎN AER LIBER DINAMO, SĂPTĂMÂNA 20-26.07.2020

LUNI-VINERI

09:00 - 13:30 - INIȚIERE

14:00 - 16:30 - AGREMENT (culoarele 1-8)

17:00 - 20:30 - AGREMENT (culoarele 1-4)

17:00 - 20:30 - INIȚIERE (culoarele 5-8)

Sâmbăta și duminica între orele 08:00 - 20:00

2. Direct la bazin: începând cu ora 13:00 în cursul săptămânii; începând cu ora 8:00 (sâmbătă și duminică)

Pentru toate informațiile despre accesul în bazinele de înot Dinamo, accesați linkul următor:

Declaratia pe propria răspundere pentru prevenirea și combaterea infecțiilor cu COVID-19 se poate descărca de aici: FORMULAR