Home Rugby

Rugby

Rugby. Buldogii, 40 de minute in avantaj cu Timisoara Saracens

Superliga CEC Bank, etapa 5: Dinamo – Timișoara Saracens 16-33 (13-12). Raport eseuri: 1-5

Etapa_5_Dinamo_-_Timisoara_2Rugbiștii de la Dinamo au reușit o primă repriză foarte bună în meciul cu campioane en titre, disputat sâmbătă pe stadionul Florea Dumitrache. Buldogii au condus cu 13-12 după primele 40 de minute, cu o lovitură de pedeapsă marcată în primele trei minute și un eseu concretizat de Keegan May. La pauză, Timișoara a schimbat mai mulți jucători.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii, 40 de minute in avantaj cu Timisoara Saracens]

Superliga CEC Bank, etapa 3: Dinamo – Universitatea Cluj 25-25 (3-3 raportul eseurilor)

Dinamo_-_CSm_Cupa_Regelui_9-42Rugbiștii de la Dinamo au fost foarte aproape de prima victorie din noul sezon al Superligii, dar au ratat câștigarea celor 4 puncte puse în joc la ultima fază a jocului, când la scorul 25-25 Hendrik Mulder a nu a putut converti un eseu marcat de Buldogi pe o presiune fantastică pusă pe adversari în ultimele zece minute.

Citeşte mai mult... [Rugby. Victorie ratata la ultima faza a meciului: Dinamo, egal cu Universitatea Cluj]

Rugby. Infrangere neasteptata a Buldogilor la Buzau

Superliga CEC Bank, etapa 2: SCM Gloria Buzău – Dinamo 31-13 (17-6 / raport eseuri 4-1)

Rugby__1Rugbiștii de la Dinamo au cedat în deplasare, în etapa a doua a Superligii CEC Bank, în fața nou promovatei SCM Gloria Buzău. Buldogii au fost surprinși de jocul foarte motivat al gazdelor și nu și-au găsit ritmul, în pofida faptului că au înscris primi, printr-o lovitură de pedeapsă. Dinamo rămâne fără punct în clasament după două etape.

Citeşte mai mult... [Rugby. Infrangere neasteptata a Buldogilor la Buzau]

Rugby. Buldogii merg la Buzau pentru prima victorie din noul sezon

Superliga CEC Bank, etapa 2, sâmbătă, ora 11:00: SCM Gloria Buzău – Dinamo

Rugby_18-19_01Rugbiștii de la Dinamo dispută sâmbătă, în deplasare, cel de-al doilea meci din noul al Superligii CEC Bank. Buldogii dau piept cu SCM Gloria Buzău, o nou promovată antrenată de fostul căpitan al dinamoviștilor, Costică Mersoiu. Ambele echipe vin după înfrângeri în prima etapă a competiției interne.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii merg la Buzau pentru prima victorie din noul sezon]

Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii

Superliga CEC Bank, etapa 1: CSM București – Dinamo 38-9 (raport eseuri 5-0)

rugby_csm_-_dinamo_etapa_1Jucătorii de la Dinamo au debutat sâmbătă în noua ediție a Superligii CEC Bank, cea mai importantă competiție internă a rugbyului românesc. În prima etapă, Buldogii s-au deplasat pe terenul echipei CSM București, pentru un duel de tradiție raportat la ultimii ani. După un meci frumos și deschis, victoria a revenit gazdelor cu 38-9. CSM București a câștigat în debutul sezonului Cupa Regelui.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii]

Pagina 2 din 40

Săptămâna 18-24 februarie

Handbal. Liga Campionilor, play-off optimi de finală, 23 februarie, ora 20: Sporting CP (Portugalia) – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), 22-24 februarie: CSM Târgu Mureș - Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 17), 20 februarie, ora 17:00: Dinamo – Explorări Baia Mare. Divizia A1 (etapa 18), 23 februarie: SCMU Craiova – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 15), 23 februarie: Dinamo – Belor Galați

Atletism. Campionatul Național de sală juniori 1, 22-23 februarie, București

Box. Campionatul Național de seniori, 18-24 februarie, Brezoi (Vâlcea)

Judo. Campionatul Național U18, 22-23 februarie, Craiova

Judo. ”Dusseldorf Grand Slam”, 22-24 februarie, Germania

Karate. Campionatul Național shito-ryu, 23 februarie, Izvorani

Lupte. ”Hungarian Grand Prix”, 23-24 februarie, Budapesta

Scrimă. Grand Prix Cairo, sabie masculin și feminin, 22-24 februarie, Egipt

Scrimă. Campionatele Europene de cadeți și juniori, 22 februarie – 3 martie, Italia

Tir. Cupa Mondială #1 – pușcă, 20-28 februarie, New Delhi (India)