Home Rugby

Rugby

Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii

Superliga CEC Bank, etapa 1: CSM București – Dinamo 38-9 (raport eseuri 5-0)

rugby_csm_-_dinamo_etapa_1Jucătorii de la Dinamo au debutat sâmbătă în noua ediție a Superligii CEC Bank, cea mai importantă competiție internă a rugbyului românesc. În prima etapă, Buldogii s-au deplasat pe terenul echipei CSM București, pentru un duel de tradiție raportat la ultimii ani. După un meci frumos și deschis, victoria a revenit gazdelor cu 38-9. CSM București a câștigat în debutul sezonului Cupa Regelui.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii]

Rugby. Dinamo, invinsa in sferturile Cupei Regelui

Cupa Regelui, sferturi de finala (manșă unică): Dinamo – CSM București 9-42 (9-15)

Dinamo_-_CSm_Cupa_Regelui_9-42Rugbiștii de la Dinamo au debutat în noul sezon intern cu un duel deja clasic. Jucătorii antrenați de Cristi Hîldan au întâlnit concitadina CSM București, în sferturile de finală ale Cupei Regelui, meciul având loc sâmbătă, pe terenul Florea Dumitrache – Dinamo. Cu o echipă în formare, în care se caută încă relațiile de joc, ”Buldogii” au cedat în fața ”Tigrilor”.

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo, invinsa in sferturile Cupei Regelui]

Rugby. Buldogii incarca bateriile pentru noul sezon

Keegan_May__03Echipa de rugby Dinamo a început pregătirile pentru noul sezon competițional, care va debuta pe 11 august odată cu sferturile de finală ale Cupei României. La primele antrenamente, desfășurate în complexul Dinamo, au participat 28 de jucători, între care și trei nou veniți. Colectivul tehnic este reconfirmat: antrenori - Cristi Hîldan, Andrei Gurănescu, Flavius Dobre; managerul general - Ștefan Demci.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii incarca bateriile pentru noul sezon]

Superliga CEC Bank, etapa 14: Dinamo - Știința Baia Mare 29-33 (17-26), 5-5 raportul eseurilor

dinamo_-_baia_mareRugbiștii de la Dinamo au pus punct final sezonului 2017-2018 al Superligii CEC Bank cu un meci disputat pe teren propriu în compania puternicei Știința Baia Mare. Cum rezultatul nu mai putea influența pozițiile celor două în clasament, a rezultat un meci frumos, deschis, în care ambele formații au înscris câte cinci eseuri. Diferența s-a făcut la transformări: 4-2 în favoarea oaspeților.

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo incheie sezonul pe locul 5. Meci de final cu punct bonus in fata Zimbrilor din Baia Mare]

Rugby. Buldogii cedeaza in fata Tigrilor de la CSM Bucuresti

Superliga CEC Bank, etapa 13: CSM București – Dinamo 54-7 (14-7). Raport eseuri: 7-1

csm_-_dinamo_et_13Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală în meciul cu CSM București, după o repriză secundă în care diferența s-a făcut la nivelul lotului (net în favoarea adversarilor) și a cartonașelor galbene. În primele 40 de minute, Buldogii au ținut piept câștigătoarei Cupei României,m scorul la pauză fiind 14-7.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii cedeaza in fata Tigrilor de la CSM Bucuresti]

Pagina 5 din 43

Săptămâna 24-30 iunie 2019

Multisport. Jocurile Europene, 20 iunie – 1 iulie, Minsk (Belarus)

Handbal. Tragerea la sorți a grupelor Ligii Campionilor, 27 iunie, Viena

Atletism. Campionatele Naționale de juniori 3, 28-29 iunie, Pitești. Grand Prix aruncări, 29 iunie, Poiana Brașov

Gimnastică. Campionatele Mondiale de junioare, 24 iunie – 1 iulie, Gyor (Ungaria)

Lupte. Campionatele Europene U15 (școlare), 28-30 iunie, Polonia

• În data de 29 iunie a.c. (sâmbătă), Bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo va găzdui un eveniment în scop umanitar, organizat sub denumirea de Swimathon București. Din acest motiv, în ziua menționată, nu se vor organiza activități de inițiere și agrement în bazinul acoperit. Mulțumim pentru înțelegere!

• Bazinul descoperit din incinta Complexului Sportiv Dinamo s-a redeschis pentru public începând cu data de 15 iunie a.c. Programul bazinului descoperit: