Home Rugby

Rugby

Superliga CEC Bank, etapa 3: Dinamo – Universitatea Cluj 25-25 (3-3 raportul eseurilor)

Dinamo_-_CSm_Cupa_Regelui_9-42Rugbiștii de la Dinamo au fost foarte aproape de prima victorie din noul sezon al Superligii, dar au ratat câștigarea celor 4 puncte puse în joc la ultima fază a jocului, când la scorul 25-25 Hendrik Mulder a nu a putut converti un eseu marcat de Buldogi pe o presiune fantastică pusă pe adversari în ultimele zece minute.

Citeşte mai mult... [Rugby. Victorie ratata la ultima faza a meciului: Dinamo, egal cu Universitatea Cluj]

Rugby. Infrangere neasteptata a Buldogilor la Buzau

Superliga CEC Bank, etapa 2: SCM Gloria Buzău – Dinamo 31-13 (17-6 / raport eseuri 4-1)

Rugby__1Rugbiștii de la Dinamo au cedat în deplasare, în etapa a doua a Superligii CEC Bank, în fața nou promovatei SCM Gloria Buzău. Buldogii au fost surprinși de jocul foarte motivat al gazdelor și nu și-au găsit ritmul, în pofida faptului că au înscris primi, printr-o lovitură de pedeapsă. Dinamo rămâne fără punct în clasament după două etape.

Citeşte mai mult... [Rugby. Infrangere neasteptata a Buldogilor la Buzau]

Rugby. Buldogii merg la Buzau pentru prima victorie din noul sezon

Superliga CEC Bank, etapa 2, sâmbătă, ora 11:00: SCM Gloria Buzău – Dinamo

Rugby_18-19_01Rugbiștii de la Dinamo dispută sâmbătă, în deplasare, cel de-al doilea meci din noul al Superligii CEC Bank. Buldogii dau piept cu SCM Gloria Buzău, o nou promovată antrenată de fostul căpitan al dinamoviștilor, Costică Mersoiu. Ambele echipe vin după înfrângeri în prima etapă a competiției interne.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii merg la Buzau pentru prima victorie din noul sezon]

Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii

Superliga CEC Bank, etapa 1: CSM București – Dinamo 38-9 (raport eseuri 5-0)

rugby_csm_-_dinamo_etapa_1Jucătorii de la Dinamo au debutat sâmbătă în noua ediție a Superligii CEC Bank, cea mai importantă competiție internă a rugbyului românesc. În prima etapă, Buldogii s-au deplasat pe terenul echipei CSM București, pentru un duel de tradiție raportat la ultimii ani. După un meci frumos și deschis, victoria a revenit gazdelor cu 38-9. CSM București a câștigat în debutul sezonului Cupa Regelui.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii]

Rugby. Dinamo, invinsa in sferturile Cupei Regelui

Cupa Regelui, sferturi de finala (manșă unică): Dinamo – CSM București 9-42 (9-15)

Dinamo_-_CSm_Cupa_Regelui_9-42Rugbiștii de la Dinamo au debutat în noul sezon intern cu un duel deja clasic. Jucătorii antrenați de Cristi Hîldan au întâlnit concitadina CSM București, în sferturile de finală ale Cupei Regelui, meciul având loc sâmbătă, pe terenul Florea Dumitrache – Dinamo. Cu o echipă în formare, în care se caută încă relațiile de joc, ”Buldogii” au cedat în fața ”Tigrilor”.

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo, invinsa in sferturile Cupei Regelui]

Pagina 7 din 45

Săptămâna 17-23 februarie 2020

Handbal. Liga Campionilor, barajul pentru optimile de finală (tur), 22 februarie, ora 18:30 (20:30 – la București): Sporting Lisabona – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 17), 22 februarie, ora 12:00: Dinamo – CSM Câmpia Turzii. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), 22 februarie, ora 14:00: Dinamo – FC Argeș Pitești. Sala Dinamo

Polo. Campionatul Național feminin, turneul II, 21-23 februarie, Bazinul Floreasca

Atletism. Campionatul Național Under 20, 21-22 februarie, București

Judo. Campionatul Național U18, 21-23 februarie, Deva

Judo. Grand Prix Duesseldorf, 21-23 februarie, Germania

Karate. Transilvania Open, 21-22 februarie, Cluj-Napoca