Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Dinamo se intoarce fara puncte din deplasarea de la Bacau

Divizia A1, etapa 11: Știința Bacău – Dinamo 3-0 (25-12, 27-25, 25-18)

Din_vs_Bc_5Voleibalistele de la Dinamo au început returul Diviziei A1 cu o deplasare dificilă. Jucătoarele antrenate de Marian Constantin au întâlnit, la Bacău, echipa locală Știința, locul 3 în clasamentul la zi al competiției. După un meci care a durat 73 de minute, dinamovistele nu au reușit să răstoarne calculele hârtiei. Irina Radu (9 puncte) a fost cea mai prolifică jucătoare dinamovistă în acest meci.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo se intoarce fara puncte din deplasarea de la Bacau]

Volei feminin. Dinamo a parasit Cupa Romaniei

Cupa României, sferturi de finală: Dinamo - CSM Târgoviște 0-3 (23-25, 21-25, 12-25)

Dinamo_-_Tgv_2Voleibalistele de la CS Dinamo au părăsit Cupa României, după ce au cedat miercuri pe teren propriu, în minimum de seturi, cu CSM Târgoviște. La Dinamo au debutat cu această ocazie cele două jucătoare nou venite, Cristiana Ariana Pîrv și Roxana Iancu. Dinamo s-a despărțit după turul Diviziei A1 de Nikolle Correa, Barbora Purchartova și Maja Burazer.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo a parasit Cupa Romaniei]

Volei masculin. Victorie de senzatie la finele turului

Divizia A1, etapa 11: Dinamo - Arcada Galați 3-1 (25-23, 25-23, 18-25, 25-19)

Et_11_Dinamo_-_Galati_1Voleibaliștii de la Dinamo au încheiat turul Diviziei A1 cu o victorie uriașă, obținută pe teren propriu în fața uneie din forțele campionatului. Arcada Galați pornea mare favorită înaintea meciului, însă a plecat din sala Dinamo fără niciun punct. Victoria de trei puncte de la finele turului le permite dinamoviștilor să încheie turul pe locul 6, cu 16 puncte (6 victorii/4 înfrângeri).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Victorie de senzatie la finele turului]

Volei feminin. Punct important obtinut de fetele noastre cu Targoviste

Divizia A1, etapa 9: Dinamo – CSM Târgoviște 2-3 (20-25, 25-21, 20-25, 25-23, 7-15)

VF_grup_punct_victoriosVoleibalistele de la Dinamo au încheiat turul Diviziei A1 cu un meci dificil, disputat pe teren propriu în fața uneia dintre forțele campionatului, CSM Târgoviște. Jucătoarele antrenate de Marian Constantin au rezistat raliului de peste două ore de joc și au reușit să obțină un punct extrem de important. Dinamo încheie astfel turul cu 7 puncte - locul 8. Returul începe pe 19 ianuarie.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Punct important obtinut de fetele noastre cu Targoviste]

Volei feminin. Victorie mare a fetelor noastre cu Agroland Timisoara

Divizia A1, etapa 7: Dinamo – Agroland Timișoara 3-1 (15-25, 25-20, 25-22, 25-23)

VOLEI_FE_2Voleibalistele de la Dinamo au obținut a doua victorie în fața echipei timișorene în  acest sezon. După succesul din Cupa României, trupa antrenată de Marian Constantin s-a impus și în etapa a 7-a a Diviziei A1, tot pe teren propriu. Dinamo își trece în cont trei puncte extrem de importante în clasamentul Diviziei A1. Fetele noastre și-au reglat angrenajul în primul set, după care au făcut legea pe teren în fața unei echipe cu pretenții europene.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie mare a fetelor noastre cu Agroland Timisoara]