Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Experienta oaspetelor a facut diferenta pe final de set

Divizia A1, etapa 12: Dinamo - CSM Târgoviște 0-3 (22-25, 14-25, 23-25)

Et_12_Din-TgvVoleibalistele de la Dinamo au avut un examen dificil în etapa a 12-a a Diviziei A1. Trupa antrenată de Branko Gajic a primit pe teren propriu vizita medaliatei cu bronz în ultima ediție de campionat, puternica formație CSM Târgoviște. Tânăra echipă dinamovistă a impus deseori ritmul, mai ales în setul 1 (când a condus cu 19-14) și setul 3 (când a avut 23-19!), dar de fiecare dată experiența oaspetelor a făcut diferența pe final.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Experienta oaspetelor a facut diferenta pe final de set]

Volei feminin. Dinamo a castigat un punct important la Timisoara

Divizia A1, etapa 11: Agroland Timișoara - Dinamo 3-2 (25-23, 17-25, 25-23, 22-25, 15-9)

Echipa_victorie_cu_LugojVoleibalistele de la Dinamo au fost aproape de o victorie mare la Timișoara, pe terenul unei echipe care a investit foarte mult în acest sezon. În tur, Agroland a plecat de la București cu toate punctele, însă sâmbătă, în primul meci al anului, jucătoarele de la Dinamo au dat o replică foarte bună în Banat și au reușit să-și adjudece un punct foarte important.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo a castigat un punct important la Timisoara]

Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte cu Penicilina Iași

Divizia A1, etapa 8: Dinamo - Penicilina Iași 3-0 (25-14, 25-18, 25-17)

Artin_cu_PenicilinaVoleibalistele de la Dinamo și-au mai adăugat trei puncte în clasamentul Diviziei A1, ajungând la un total de opt puncte (locul 6 în clasament). Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus sâmbătă pe teren propriu în minimum de seturi, în fața echipei Penicilina Iași. Partida a contat pentru etapa a opta a competiției.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte cu Penicilina Iași]

Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte in etapa a sasea

Divizia A1, etapa 6: Dinamo - CS ”U” NTT Data Cluj Napoca 3-1 (25-11, 19-25, 25-16, 25-16)

Victorie_cu_ClujVoleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont prima victorie de trei puncte din actualul sezon. Fetele antrenate de Branko Gajic au făcut un joc bun cu Universitatea Cluj, vineri, pe teren propriu, chiar dacă au avut un moment de relaxare în setul al doilea. Modul în care au decurs celelalte trei seturi este relevant pentru raportul de forțe din teren.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte in etapa a sasea]

Volei feminin. Primul succes stagional, Adelina Ungureanu - 28 de puncte

Divizia A1, etapa 4: Dinamo - CSM Lugoj 3-2 (25-21, 25-18, 22-25, 18-25, 15-12)

Echipa_victorie_cu_LugojFetele de la Dinamo au obținut joi prima victorie în sezonul actual al Diviziei A1, la finele unui meci pe care l-au dominat autoritar în debut. Oaspetele au echilibrat jocul începând cu setul trei și au reușit să egaleze situația pe tabelă, împingând partida în setul cinci. Cu psihic mai puternic, dinamovistele și-au adjudecat victoria și primele două puncte în clasament.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Primul succes stagional, Adelina Ungureanu - 28 de puncte]

Pagina 29 din 73

<< Început < Anterior 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf