Home Volei masculin

Volei masculin

Divizia A1, faza II, etapa 2: Dinamo – Arcada Galați 3-2 (12-25, 17-25, 25-20, 25-21, 15-13)

VM_echipa_succes_cu_DEJVoleibaliștii de la Dinamo au obținut miercuri, pe teren propriu, o victorie extrem de importantă în fața unei dintre pretendentele la titlul național. În urmă cu numai 11 zile, Arcada Galați se impunea pe teren propriu cu 3-0, la finele unui meci cu multă tensiune. De data aceasta, Arcada a plecat de la București cu numai un punct, după ce a condus cu 2-0 la seturi.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Victorie mare cu Arcada Galati. Ionut Manda, un coordonator inspirat]

Volei masculin. Dinamo intra in play-off de pe locul cinci

Divizia A1, etapa 22: Arcada Galați – Dinamo 3-0 (25-20, 26-24, 25-20)

VB_Dinamo_cu_GalatiVoleibaliștii de la Dinamo au încheiat prima parte a campionatului cu un test extrem de dificil, pe terenul uneia dintre candidatele la titlul național. Jocul a fost disputat și tensionat, antrenorul dinamovist Daniel Rădulescu primind un cartonaș roșu pentru proteste la unele decizii ale arbitrilor. Alb-roșiii au pierdut în trei seturi și intră astfel în play-off de pe locul cinci, cu un total de 34 de puncte.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo intra in play-off de pe locul cinci]

Volei masculin. Dinamo castiga in cinci seturi cu Unirea Dej

Divizia A1, etapa 21: Dinamo - Unirea Dej 3-2 (25-13, 23-25, 25-17, 23-25, 15-6)

VM_cuk_cu_dejMeci spectaculos în etapa a 21-a a Diviziei A1 masculine, disputat marți în sala Dinamo între trupa antrenată de Daniel Rădulescu și Unirea Dej, una dintre pretendentele la play-off. Dinamo are deja locul asigurat între primele șase clasate, încă din urmă cu vreo două-trei etape, dar și-a propus să ia toate punctele din meciul cu ardelenii. Dejul și-a vândut scump pielea și a reușit să plece de la București cu un punct.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo castiga in cinci seturi cu Unirea Dej]

Divizia A1, etapa 19: Dinamo – ACS Volei Municipal Zalău 2-3 (26-24, 25-23, 29-31, 19-25, 10-15)

VM_dinamo-zalau_2-3Dinamo și Volei Municipal Zalău au pus în scenă, sâmbătă, unul dintre cele mai frumoase meciuri de volei din campionatul intern în acest sezon. Dinamo a primit vizita liderului Diviziei A1, o echipă cu numai două înfrângeri în tot sezonul, iar alb-roșiii au reușit în multe momente să-și domine adversara. În setul trei, Dinamo a avut patru mingi de set și meci.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Regal voleibalistic in Sala Dinamo: meci de cinci seturi cu liderul campionatului. Dinamo ia un punct]

Volei masculin. Meci disputat la Craiova, Dinamo smulge un singur set

Divizia A1, etapa 18: SCMU Craiova – Dinamo 3-1 (23-25, 25-19, 28-26, 25-16)

VB_Bozidar_cu_B_MareVoleibaliștii de la Dinamo nu au reușit să dea lovitura pe terenul echipei craiovene (locul 2 în Divizia A1) . Meciul disputat sâmbătă a avut momente extrem de disputate, îndeosebi în prima parte, și s-a decis practic în setul trei, când Dinamo nu a putut închide parțialul, deși a avut trei mingi de set (la 24, 25 și 26). Pierderea setului i-a făcut pe dinamoviști să nu se mai regăsească în setul 4.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Meci disputat la Craiova, Dinamo smulge un singur set]

Pagina 2 din 47

Săptămâna 22-27 aprilie 2019

Baschet. Liga Națională, play-off (sferturi, meciurile 1 și 2), 25 aprilie (ora 17:30) și 27 aprilie (ora 18:00): CSU Sibiu – Dinamo Știința

Handbal. Liga Națională, play-off (Grupa B, etapa 3), 25 aprilie, ora 19:15: Steaua – Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 12), 26 aprilie, ora 11:00: Timișoara Saracens – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (faza a II-a, etapa 8), 24 aprilie, ora 17:00: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (faza a II-a, etapa 7), 24 aprilie, ora 17:00: Știința Bacău – Dinamo. Divizia A1 (faza a II-a, restanță etapa 4), 27 aprilie: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Haltere. Cupa României – seniori, 23-26 aprilie, București (Sala de atletism CSNB Lia Manoliu)

Înot. Champions Swim Series 2019, 27-28 aprilie, Guangzhou (China)

Scrimă. Grand Prix sabie (masculin și feminin), 25-27 aprilie, Coreea de Sud