Home Volei masculin

Volei masculin

Divizia A1 (play-out, etapa 2): Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 28-26)

Munoz_cu_ExplorariVoleibaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont a doua victorie de trei puncte în faza a doua a Diviziei A1 (play-out). După 3-0 cu CSU UV Timișoara, elevii lui Daniel Rădulescu s-au impus cu 3-1 în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Știința Explorări Baia Mare. Raul Munoz (25p) și Caio de Pra (24p) au fost jucătorii decisivi în acest meci.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. A doua victorie a dinamovistilor in play-out. Munoz – 25 de puncte, Caio de Pra – 24]

Divizia A1, Faza a II-a, etapa 1: Dinamo - CSU UV Timișoara 3-0 (25-22, 25-12, 25-19)

Dinamo_-_Timisoara_2Voleibaliștii de la Dinamo au început partea a doua a campionatului Diviziei A1 cu o victorie logică, obținută pe teren propriu în minimum de seturi. Dinamo evoluează în grupa 7-12, iar în prima etapă a întâlnit formația CSU UV Timișoara. Exceptând primul set, care a fost cât de cât echilibat, meciul nu a avut istoric, Dinamo dominând clar întâlnirea.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incepe faza a II-a a Diviziei A1 cu un succes in minimum de seturi]

Volei masculin. Dinamo incheie pe locul 7 prima faza a Diviziei A1

Dinamo_-_ZalauVoleibaliștii de la Dinamo au încheiat prima parte a sezonului 2017-2018 al Diviziei A1 pe locul 7, cu 28 de puncte. În urma acestei clasări, jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu vor continua sezonul în grupa 7-12, primul meci urmând a-l disputa pe teren propriu cu CSU UV Timișoara (3 martie). În ultimul meci al primei faze, Dinamo a cedat acasă în fața campioanei en titre, Municipal Zalău (1-3).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incheie pe locul 7 prima faza a Diviziei A1]

Volei masculin. Inca trei puncte in contul baietilor

Divizia A1, etapa 21: Dinamo – U Cluj 3-1 (25-13, 28-30, 25-10, 28-26)

Soloc_cu_U_ClujVoleibaliștii de la Dinamo s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu Universitatea Cluj, la finele unui meci încheiat în patru seturi. Trupa antrenată de Daniel Rădulescu a luat toate punctele, dar a alternat seturile: unul tare, în care și-a zdrobit adversara, următorul de luptă, decis în prelungiri.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Inca trei puncte in contul baietilor]

Volei masculin. Un set castigat la Baia Mare, cu Explorari

Divizia A1, etapa 20: Explorări Baia Mare – Dinamo 3-1 (19-25, 25-23, 25-22, 25-18)

caio_de_praVoleibaliștii de la Dinamo au cedat miercuri în deplasare, pe terenul echipei Explorări Baia Mare, la finele unui meci de mare luptă. În afara primului set, câștigat de dinamoviști după un start foarte bun, următoarele două seturi au fost echilibrate. În setul trei, Dinamo a condus cu 22-21, dar gazdele au făcut patru puncte consecutive.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Un set castigat la Baia Mare, cu Explorari]

Pagina 6 din 45

Săptămâna 18-24 februarie

Handbal. Liga Campionilor, play-off optimi de finală, 23 februarie, ora 20: Sporting CP (Portugalia) – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), 22-24 februarie: CSM Târgu Mureș - Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 17), 20 februarie, ora 17:00: Dinamo – Explorări Baia Mare. Divizia A1 (etapa 18), 23 februarie: SCMU Craiova – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 15), 23 februarie: Dinamo – Belor Galați

Atletism. Campionatul Național de sală juniori 1, 22-23 februarie, București

Box. Campionatul Național de seniori, 18-24 februarie, Brezoi (Vâlcea)

Judo. Campionatul Național U18, 22-23 februarie, Craiova

Judo. ”Dusseldorf Grand Slam”, 22-24 februarie, Germania

Karate. Campionatul Național shito-ryu, 23 februarie, Izvorani

Lupte. ”Hungarian Grand Prix”, 23-24 februarie, Budapesta

Scrimă. Grand Prix Cairo, sabie masculin și feminin, 22-24 februarie, Egipt

Scrimă. Campionatele Europene de cadeți și juniori, 22 februarie – 3 martie, Italia

Tir. Cupa Mondială #1 – pușcă, 20-28 februarie, New Delhi (India)