Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Dinamo castiga in cinci seturi cu Unirea Dej

Divizia A1, etapa 21: Dinamo - Unirea Dej 3-2 (25-13, 23-25, 25-17, 23-25, 15-6)

VM_cuk_cu_dejMeci spectaculos în etapa a 21-a a Diviziei A1 masculine, disputat marți în sala Dinamo între trupa antrenată de Daniel Rădulescu și Unirea Dej, una dintre pretendentele la play-off. Dinamo are deja locul asigurat între primele șase clasate, încă din urmă cu vreo două-trei etape, dar și-a propus să ia toate punctele din meciul cu ardelenii. Dejul și-a vândut scump pielea și a reușit să plece de la București cu un punct.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo castiga in cinci seturi cu Unirea Dej]

Divizia A1, etapa 19: Dinamo – ACS Volei Municipal Zalău 2-3 (26-24, 25-23, 29-31, 19-25, 10-15)

VM_dinamo-zalau_2-3Dinamo și Volei Municipal Zalău au pus în scenă, sâmbătă, unul dintre cele mai frumoase meciuri de volei din campionatul intern în acest sezon. Dinamo a primit vizita liderului Diviziei A1, o echipă cu numai două înfrângeri în tot sezonul, iar alb-roșiii au reușit în multe momente să-și domine adversara. În setul trei, Dinamo a avut patru mingi de set și meci.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Regal voleibalistic in Sala Dinamo: meci de cinci seturi cu liderul campionatului. Dinamo ia un punct]

Volei masculin. Meci disputat la Craiova, Dinamo smulge un singur set

Divizia A1, etapa 18: SCMU Craiova – Dinamo 3-1 (23-25, 25-19, 28-26, 25-16)

VB_Bozidar_cu_B_MareVoleibaliștii de la Dinamo nu au reușit să dea lovitura pe terenul echipei craiovene (locul 2 în Divizia A1) . Meciul disputat sâmbătă a avut momente extrem de disputate, îndeosebi în prima parte, și s-a decis practic în setul trei, când Dinamo nu a putut închide parțialul, deși a avut trei mingi de set (la 24, 25 și 26). Pierderea setului i-a făcut pe dinamoviști să nu se mai regăsească în setul 4.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Meci disputat la Craiova, Dinamo smulge un singur set]

Volei masculin. Victorie zdrobitoare a baietilor nostri

Divizia A1, etapa 17: Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 3-0 (25-18, 25-17, 25-12)

VB_Din_vs_BM_2Voleibaliștii de la Dinamo au făcut o nouă demonstrație de forță în principala competiție internă. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu s-au impus în fața echipei băimărene în mai puțin de o oră. În tur a fost 3-1 pentru Dinamo, acum nu a fost depășit numărul minim de seturi. Cu acest succes, alb-roșiii au acumulat 31 de puncte și ocupă locul 4, la o victorie de locurile 2 și 3.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Victorie zdrobitoare a baietilor nostri]

Volei masculin. Victorie dulce in derbyul cu eterna rivala

Divizia A1, etapa 15: Dinamo – Steaua 3-1 (25-21, 26-28, 25-20, 25-19)

leicon_maite_cu_steauaVoleibaliștii de la Dinamo au câștigat al doilea meci consecutiv cu rivala bucureșteană. După succesul din Cupa României, jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu s-au impus și în campionat, în partida disputată sâmbătă pe teren propriu. Cu cele trei puncte câștigate acum, Dinamo își consolidează poziția în prima parte, cu 28 de puncte.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Victorie dulce in derbyul cu eterna rivala]

Pagina 5 din 49

Program competițional 14-20 octombrie 2019

Handbal. Liga Natională (etapa 8), 16 octombrie, ora 18:25: Steaua – Dinamo. Sala Concordia (Chiajna)

Handbal. Liga Campionilor (etapa 5), 20 octombrie, ora 17:00: Orlen Wisla Plock - Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 1), 14 octombrie, ora 17:30: Dinamo – U BT Cluj

Baschet. Liga Națională (etapa 2), 18 octombrie, ora 19:45: CSM CSU Oradea - Dinamo

Polo. Liga Națională (Turneul – I), 17-20 octombrie, Brașov

Volei masculin. Divizia A1 ( etapa 2), 19 octombrie, ora 13:30: Unirea Dej - Dinamo

Box. Campionatul Național de seniori, 14-20 octombrie, Tg. Mureș

Gimnastică. Campionatul Național de juniori I, II, III, 17-20 octombrie, Ploiești

Haltere. Campionatul European de juniori I și tineret, 14-29 octombrie, București

Șah. Open Internaţional „Bitcoin”, seniori-juniori, 19-20 octombrie, Bucureşti. Open Internaţional, 17-20 octombrie, Tg.Mureş

Schi Sărituri. Campionatul Naţional de vară, 18-20 octombrie, Râşnov

În zilele de 26 și 27 octombrie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu va găzdui competiția internațională de înot ”Cupa Andrei Nicolescu - ediția a III-a”. În cele două zile sus-menționate nu se vor organiza activități de inițiere și agrement la înot.