Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Victorie scurta in Maramures

Divizia A1, play-out, etapa 5: CSS 2 CNE Baia Mare – Dinamo 0-3 (19-25, 20-25, 16-25)

Soloc_cu_U_ClujJucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au obținut o victorie scurtă în Maramureș, în meciul cu CSS 2 CNE Baia Mare. Dinamoviștii s-au impus în minumum de seturi, în o oră și 6 minute de joc. Cu acest succes, Dinamo a acumulat 40 de puncte după turul fazei a doua a campionatului. În total, mai sunt cinci meciuri din acest sezon (returul).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Victorie scurta in Maramures]

Divizia A1 (play-out, etapa 2): Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 28-26)

Munoz_cu_ExplorariVoleibaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont a doua victorie de trei puncte în faza a doua a Diviziei A1 (play-out). După 3-0 cu CSU UV Timișoara, elevii lui Daniel Rădulescu s-au impus cu 3-1 în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Știința Explorări Baia Mare. Raul Munoz (25p) și Caio de Pra (24p) au fost jucătorii decisivi în acest meci.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. A doua victorie a dinamovistilor in play-out. Munoz – 25 de puncte, Caio de Pra – 24]

Divizia A1, Faza a II-a, etapa 1: Dinamo - CSU UV Timișoara 3-0 (25-22, 25-12, 25-19)

Dinamo_-_Timisoara_2Voleibaliștii de la Dinamo au început partea a doua a campionatului Diviziei A1 cu o victorie logică, obținută pe teren propriu în minimum de seturi. Dinamo evoluează în grupa 7-12, iar în prima etapă a întâlnit formația CSU UV Timișoara. Exceptând primul set, care a fost cât de cât echilibat, meciul nu a avut istoric, Dinamo dominând clar întâlnirea.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incepe faza a II-a a Diviziei A1 cu un succes in minimum de seturi]

Volei masculin. Dinamo incheie pe locul 7 prima faza a Diviziei A1

Dinamo_-_ZalauVoleibaliștii de la Dinamo au încheiat prima parte a sezonului 2017-2018 al Diviziei A1 pe locul 7, cu 28 de puncte. În urma acestei clasări, jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu vor continua sezonul în grupa 7-12, primul meci urmând a-l disputa pe teren propriu cu CSU UV Timișoara (3 martie). În ultimul meci al primei faze, Dinamo a cedat acasă în fața campioanei en titre, Municipal Zalău (1-3).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incheie pe locul 7 prima faza a Diviziei A1]

Volei masculin. Inca trei puncte in contul baietilor

Divizia A1, etapa 21: Dinamo – U Cluj 3-1 (25-13, 28-30, 25-10, 28-26)

Soloc_cu_U_ClujVoleibaliștii de la Dinamo s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu Universitatea Cluj, la finele unui meci încheiat în patru seturi. Trupa antrenată de Daniel Rădulescu a luat toate punctele, dar a alternat seturile: unul tare, în care și-a zdrobit adversara, următorul de luptă, decis în prelungiri.