| Volei masculin - Divizia A1, 2013-2014, etapa a 15-a |
|
Miercuri, 29 ianuarie 2013, la Craiova s-a desfășurat partida dintre echipa gazdă CSM U și Dinamo București, contând pentru etapa a 15-a a Diviziei A1. Partida a fost una de mare miză, contând pentru ocuparea locului 3 al clasamentului pentru care se luptau cele două formații. Jocul a fost unul spectaculos și s-a desfășurat într-o notă de echilibru și spectaculozitate, cel puțin în primele 3 seturi. Formația noastră a început foarte bine partida, adjudecându-și prima repriză printr-un joc foarte bun, însă ritmul și angajamentul formației noastre au fost afectate de deznodământul din finalului setului 3, câștigat de gazde care au întors rezultatul în favoarea lor. Din păcate, pierderea tuturor celor 3 puncte puse în joc, trimit, pentru moment, echipa noastră pe locul 5 al clasamentului. Spunem "pentru moment" având în vedere că, în etapa viitoare, Stiința Explorări (locul 4, la două puncte în fața formației noastre) se va deplasa la Constanța pentru a o înfrunta pe lidera clasamentului, în vreme ce Dinamo va primi vizita Agronomiei București care nu ar trebui să ne pună prea mari probleme. Autorul articolului: Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 30 ianuarie 2014, ora 1230 Citeşte mai mult... [Volei masculin - Divizia A1, 2013-2014, etapa a 15-a] |
| Volei masculin - Divizia A1, 2013-2014, etapa a 14-a |
|
Evoluție excelentă și o victorie de senzație pentru voleibaliștii dinamoviști sâmbătă, 25 ianuarie, în fața liderei clasamentului si a celei mai valoroase echipe a campionatului actual, în partida disputată în sala Dinamo din București. Baieții noștri s-au mobilizat exemplar și, după 95 de minute de spectacol adevărat, au reușit ceea ce nimeni nu și-ar fi imaginat ca se va întâmpla la sfârșitul acestei partide: să obțină toate cele 3 puncte printr-o victorie categorică. Spectacolul a fost deosebit mai ales în setul final care a fost cel mai disputat în condițiile în care Zalăul s-a mobilizat în speranța recuperării diferenței de scor și erau mari șansele ca soarta partidei să fi fost cu totul alta dacă adversarii dinamoviștilor ar fi reușit să-și adjudece acel set. Dar ambiția extraordinară a întregii echipe care a simțit foarte bine momentul oportun de joc, au făcut ca adversara să nu-și poată realiza obiectivul iar băieții noștri să încingă hora bucuriei după ultimul punct. Dinamo a început această partidă în următoarea componență: Muresan, Soloc, Brcic, Ontero, Despotovschi si Milos. Cu această victorie, Dinamo nu doar că a evitat o cădere pe locul 6 al clasamentului dar a urcat, pentru moment, chiar pe locul 3, la un punct în fața formației U Craiova care are însă un meci mai puțin disputat, în vreme ce Zalăul cedează primul loc constănțenilor care au jucat, de asemenea, un meci mai puțin. Rezultatul de astăzi lansează echipa noastră în lupta pentru un loc pe podium iar una dintre partidele decisive în acest sens va fi chiar cea din etapa viitoare, programată miercuri, 29 ianuarie, când Dinamo se deplasează la Craiova pentru a se confrunta cu principala sa adversară în această luptă. Autorul articolului: Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 25 ianuarie 2014, ora 2345 |
| Volei masculin - Divizia A1, 2013-2014, etapa a 11-a |
|
Dinamo București vs CS Unirea Dej: 2-3 (25-23, 22-25, 25-19, 19-25, 15-17)
Primul set a început bine pentru Unirea care, în minutul 10, conducea cu 6-1. Dinamo egalează la 14 și câștigă cu 25-23, în 29 de minute. În setul doi Dinamo începe mai bine și conduce cu 18-15, pentru ca imediat să fie egalată la 20 și să piardă setul la 22. Setul trei este fără istoric: Dinamo joacă perfect și câștigă în 20 de minute, la 19. Setul patru a fost al voleibaliștilor din Dej care au condus permanent destul de clar și au și câștigat cu 25-19. În setul decisiv, echilibrul a fost perfect, până la 15-15. Dejul câștigă cu 17-15 un meci disputat între două echipe de valori apropiate. La Dinamo au jucat: Roman, Mureșan, Șoloc, Despotovski, Mario, Barcic și Miloș libero. Au intrat și Olteanu în locul lui Roman, respectiv Dobre în locul Brcic. Următoarea etapă, a XII-a (prima a returului de campionat), se joacă tot la București, pe 21 decembrie, cu Pheonix Șimleul Silvaniei. Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 15 decembrie 2013, ora 2300 |
| Volei masculin - Divizia A1, 2013-2014, etapa a 10-a |
|
Arcada Galați - Dinamo București: 0-3 (23-25, 17-25, 22-25) În penultima etapă a turului de campionat, dinamoviștii s-au deplasat la Galați, acolo unde au întâlnit-o pe ocupanta locului 8 al clasamentului: Arcada. Dinamo avea ca obiectiv pentru această partidă obținerea unei victorii de 3 puncte, ceea ce a și realizat în urma unei partide disputate, în care gazdele au încercat să dea o replică bună mult mai experimentatei sale adversare. În urma rezultatului din această etapă, Dinamo rămâne pe locul 4, la doar un punct în spatele SCM U Craiova (20 pct.), păstrându-și mari șansele de a accede pe podiumul clasamentului. Etapa următoare - ultima a turului de campionat - se va desfășura sâmbătă, 14 decembrie, și a programat partida dintre Dinamo și Unirea Dej care se află la doar un punct în urma echipei noastre, ceea ce înseamnă că vom asista la un adevărat derby în meciul care se va desfășura în Sala Polivalentă Dinamo din București. Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 8 decembrie 2013, ora 2100
|
| Volei masculin - Divizia A1 2013-2014, etapa a 9-a |
|
Dinamo București vs. Tomis Constanta: 1-3 (21-25, 21-25, 29-27, 18-25)
Disputa a fost pierdută de voleibaliștii noștri, în urma unei confruntări foarte disputate, în care însă diferența de valoare între cele 2 loturi și, probabil, lipsa fanilor dinamoviști din tribune, au fost decisive. Echipa noastră s-a mobilizat exemplar pentru această partidă, luptând cu îndârjire de la primul până la sfârșitul ultimului set. Determinarea jucătorilor noștri s/a făcut simțită cel mai bine în setul 3 când au reușit să întoarcă soarta partidei în condițiile în care constănțenii avuseseră minge de meci iar Dinamo a reușit să egaleze la 24 iar apoi chiar să câștige setul. Totuși, ascendentul moral dobândit după acel set, nu a fost suficient pentru a întoarce și soarta partidei, adversarii mobilizându-se în ultimul set și câștigând partida. După această etapă, Dinamo rămâne tot pe locul 4 și tot la un singur punct în spatele Craiovei care a pierdut inexplicabil, la același scor, partida disputatî acasă în fața ocupantei locului 6 al clasamentului, U. Dej. Autorul articolului: Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 1 decembrie 2013, ora 2345 |
Pagina 70 din 85
<< Început < Anterior 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Următor > Sfârşit >>În perioda 31.05 - 1.06.2026 inclusiv, BAZINUL ESTE ÎNCHIS.
Abonamentele de înot agrement se prelungesc automat cu 2 zile (cu excepția AGR 365), iar şedințele de inițiere se reprogramează pe WhatsApp la 0740 100 030.
CS Dinamo vă urează o minivacanță frumoasă!

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor mijloace fixe de resort auto (3 autovehicule) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI
ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor bunuri materiale de resort auto (piese de schimb) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI