Home Gimnastică masculin

Gimnastică masculin

Gimnastică. Nationale: Dinamo – 10 medalii in finalele pe aparate

CN_2015_Muntean_02Sportivii de la CS Dinamo au obținut, duminică, zece medalii în finalele pe aparate din cadrul Campionatelor Naționale de seniori, competiție desfășurată la Cluj Napoca. Dintre acestea, patru au fost clasări pe prima treaptă a podiumului de premiere. Larisa Iordache a obținut titlu la paralele, Andrei Muntean s-a impus la paralele și sol, iar Andrei Groza a fost cel mai bun de la bară fixă.

Citeşte mai mult... [Gimnastică. Nationale: Dinamo – 10 medalii in finalele pe aparate]

podium-individual650Gimnaștii de la CS Dinamo au deschis perfect Campionatele Naționale de seniori de la Cluj, cucerind ambele titluri puse în joc vineri, în ziua de debut a competiției. Andrei Muntean s-a impus la individual compus, cu un total de 85.666, următoarele locuri fiind ocupate de Cristian Bățagă (85.432) și Vlad Cotuna (83.699). Pe locul 4 s-a clasat Andrei Ursache (CS Dinamo), cu 81.216.

Citeşte mai mult... [Gimnastica. Andrei Muntean - campion national la individual compus. Dinamo - aur la echipe]

Gimnastica. Andrei Muntean, de doua ori pe podium in Olanda

muntean_olandaO parte dintre componenții lotului național masculin de gimnastică au participat n week-end la competiția internațională Fantastic Gimnastics NK 2016, desfășurată la Rotterdam (Olanda). Din lotul României au făcut parte și dinamoviștii Andrei Muntean și Andrei Groza. Muntean, care are șanse mari de a participa la Jocurile Olimpice de la Rio, a cucerit două medalii de argint (inele și sărituri).

Citeşte mai mult... [Gimnastica. Andrei Muntean, de doua ori pe podium in Olanda]

Condoleante, Razvan Selariu!

deces_1Clubul Sportiv Dinamo București este alături de Razvan Șelariu în momentele de imensă durere prin care acesta trece. Fiul fostului gimnast medaliat cu bronz la JO 2004, Rareș Andrei, a fost lovit mortal de o mașină în fața casei din Doha (Qatar), unde Răzvan profesa de câțiva ani, ca antrenor al lotului masculin de gimnastică. Suntem consternați și plângem odată cu tine, Răzvan!

Gimnastică. Andrei Muntean, o nouă victorie la individual compus

Muntean_03.10.15_patrulaterLa numai o săptămână după campionatele naționale de seniori, cei mai buni gimnaști din țară au revenit în Sala Polivalentă din Capitală, pentru un patrulater internațional masculin, România – Ungaria – Spania – Norvegia. Din echipa României au făcut parte și dinamoviștii Andrei Muntean și Andrei Ursache, primul câștigând individualul compus. La echipe, locul I a fost ocupat de România.

Citeşte mai mult... [Gimnastică. Andrei Muntean, o nouă victorie la individual compus]

Pagina 3 din 5

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 15-21 aprilie

Handbal. Cupa României Râureni (sferturi de finală), marți 16 aprilie, ora 14:00: Dinamo – CSM Bacău. Sala Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciul 3), marți 16 aprilie, ora 18:00: Dinamo - U BT Cluj Napoca. Dacă Dinamo câștigă, meciul 4 va fi joi, 18 aprilie, tot în Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 24), miercuri 17 aprilie, ora 19:00: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, semifinala (meci 3), miercuri 17 aprilie, ora 20:30: Dinamo – CSM Oradea. Bazin Tolea Grințescu Dinamo. FINALA : meciul 1/5  Steaua - DINAMO, sâmbătă 20 aprilie . ora 19.00.

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 2), sâmbătă 20 aprilie, ora 11:30: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 1 și 2), sâmbătă 20 aprilie (ora 15:30) și duminică 21 aprilie (ora 15:30): Rapid București – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 1), vineri 19 aprilie, ora 17:00: Dinamo – Corona Brașov.

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 4), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:00: SCM Dunărea Giurgiu – CS Dinamo

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 5), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:30: U Craiova 1948 – Dinamo 1948

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00