Home Tir

Tir

Tir. Laura Ilie, medalie de aur la Cupa Mondiala de la Munchen

Ilie_Laura_01Sportiva dinamovistă Laura Ilie (24 de ani) își reconfirmă forma excelentă pe care o traversează. După ce a cucerit două medalii și a stabilit mai multe recorduri naționala în debutul acestei luni, la Grand Prixul de la Plzen, Cehia, Laura Ilie a reușit o performanță frumoasă la Cupa Mondială de la Munchen (Germania), competiție aflată în plină desfășurare.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, medalie de aur la Cupa Mondiala de la Munchen]

Laura_Ilie_Plzen.jpgLaura Ilie și-a încheiat evoluția la Grand Prixul de tir de la Plzen (Cehia) cu un nou rezultat excelent. Sportiva antrenată de Olimpiu Marin a obținut medalia de argint în proba de 50 m – pușcă 3x20 focuri (probă olimpică), cu un nou record național în finala probei – 457.1 puncte. Laura este una dintre speranțele noastre pentru Tokio 2020.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, decada perfecta, record national si inca o medalie la Grand Prixul de la Plzen]

laura_ilie_2.jpgSportiva dinamovistă Laura Ilie (24 de ani) continuă să-și ”facă mâna” în drumul spre Tokio 2020. Valoroasa noastră sportivă s-a clasat pe locul trei la Grand Prix of Liberation de la Plzen (Cehia), în proba de pușcă aer comprimat – 10 metri, după ce a câștigat calificările cu nou record național (419,2 puncte). Rezultatul său din serii este senzațional, la fel ca și performanța din finală.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, locul 3 la Grand Prixul de la Plzen, dupa ce s-a calificat in finala de pe locul I, cu record național]

Tir. Laura Ilie, nou record national. Surpriza Radu Icnotiu

tir_nationale_2017Secția de tir a Clubului Sportiv Dinamo (antrenori, Olimpiu Marin și Daniela Cohanciuc) a dominat clar Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori, competiție desfășurată la Poligonul Iosif Sârbu în perioada 14-19 februarie. Sportivii dinamoviști au obținut 14 medalii, dintre care opt titluri naționale. La pușcă - seniori, Dinamo a cucerit trei titluri din patru, iar la pistol – două din patru.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, nou record national. Surpriza Radu Icnotiu]

Tir. Rezultate excelente la Nationalele de juniori II

tir_olimpiu_marin_si_rizeaSportivii de la CS Dinamo (antrenor, Olimpiu Marin) au obținut rezultate excelente la Campionatele Naționale de juniori II, competiție organizată la București, în perioada 4-7 iulie. În total, dinamoviștii au câștigat 11 titluri și s-au clasat de patru ori pe locul secund și de două ori pe treapta a treia a podiumului. Practic, Dinamo și-a adjudecat toate cele zece titluri puse în joc la pușcă (glonț și aer comprimat).

Citeşte mai mult... [Tir. Rezultate excelente la Nationalele de juniori II]

Pagina 12 din 18

<< Început < Anterior 11 12 13 14 15 16 17 18 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.