Home Tir

Tir

Tir. Aur, argint si bronz la Europenele politistilor

europene_politie_2017Cei mai valoroși sportivi ai secției de tir a CS Dinamo (antrenor Olimpiu Marin) au marticipat între 17 și 22 iulie la Campionatele Europene ale polițiștilor, competiție desfășurată la Kazan (Rusia). Clubul numărul unu al României a fost reprezentat de Laura Ilie, Daniela Cohanciuc și Alin Moldoveanu, care s-au întors acasă cu șase medalii: 3 de aur, două de argint și un bronz.

Citeşte mai mult... [Tir. Aur, argint si bronz la Europenele politistilor]

Tir. Laura Ilie, medalie de aur la Cupa Mondiala de la Munchen

Ilie_Laura_01Sportiva dinamovistă Laura Ilie (24 de ani) își reconfirmă forma excelentă pe care o traversează. După ce a cucerit două medalii și a stabilit mai multe recorduri naționala în debutul acestei luni, la Grand Prixul de la Plzen, Cehia, Laura Ilie a reușit o performanță frumoasă la Cupa Mondială de la Munchen (Germania), competiție aflată în plină desfășurare.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, medalie de aur la Cupa Mondiala de la Munchen]

Laura_Ilie_Plzen.jpgLaura Ilie și-a încheiat evoluția la Grand Prixul de tir de la Plzen (Cehia) cu un nou rezultat excelent. Sportiva antrenată de Olimpiu Marin a obținut medalia de argint în proba de 50 m – pușcă 3x20 focuri (probă olimpică), cu un nou record național în finala probei – 457.1 puncte. Laura este una dintre speranțele noastre pentru Tokio 2020.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, decada perfecta, record national si inca o medalie la Grand Prixul de la Plzen]

laura_ilie_2.jpgSportiva dinamovistă Laura Ilie (24 de ani) continuă să-și ”facă mâna” în drumul spre Tokio 2020. Valoroasa noastră sportivă s-a clasat pe locul trei la Grand Prix of Liberation de la Plzen (Cehia), în proba de pușcă aer comprimat – 10 metri, după ce a câștigat calificările cu nou record național (419,2 puncte). Rezultatul său din serii este senzațional, la fel ca și performanța din finală.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, locul 3 la Grand Prixul de la Plzen, dupa ce s-a calificat in finala de pe locul I, cu record național]

Tir. Laura Ilie, nou record national. Surpriza Radu Icnotiu

tir_nationale_2017Secția de tir a Clubului Sportiv Dinamo (antrenori, Olimpiu Marin și Daniela Cohanciuc) a dominat clar Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori, competiție desfășurată la Poligonul Iosif Sârbu în perioada 14-19 februarie. Sportivii dinamoviști au obținut 14 medalii, dintre care opt titluri naționale. La pușcă - seniori, Dinamo a cucerit trei titluri din patru, iar la pistol – două din patru.

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie, nou record national. Surpriza Radu Icnotiu]

Pagina 11 din 17

<< Început < Anterior 11 12 13 14 15 16 17 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 24-30 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională (etapa 18): 30 ianuarie, ora 18:00: CSM OHMA Timișoara – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 10), 28 ianuarie (ora 11:00) și 29 ianuarie (ora 11:00): Dinamo – CSA Steaua. Bazin Tolea Grințescu - Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 14), 26 ianuarie, ora 18:00 (TVR3): CSA Steaua – Dinamo. Sala Regimentului de Gardă Mihai Viteazu

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 15), 31 ianuarie, ora 18:00 (TVR3): Dinamo – CSS CNE LAPI Dej SCM Zalău. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 14), 28 ianuarie, ora 18:00 (TVR3): CS Rapid București – Dinamo