Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
HANDBAL. Dinamo cedează în fața campioanei Budesligii. Kuduz – 6 goluri

EHF Champions League, etapa 1: Dinamo – SC Magdeburg 28-30 (16-16)

Akimenko_cu_MagdeburgCampioana României a cedat în fața campioanei Germaniei, SC Magdeburg, la debutul în Machineseeker EHF Champions League, după un meci strâns, în care Dinamo a condus aproape toată prima repriză, chiar și cu 3 goluri diferență. În repriza a doua, Magdeburg și-a pus în valoare experiența de a juca în meciuri de asemenea nivel, Bundesliga fiind cel mai tare campionat din lume.

Read more... [HANDBAL. Dinamo cedează în fața campioanei Budesligii. Kuduz – 6 goluri]

HANDBAL. Repetiție în viteză înainte de Magdeburg

Liga Națională, etapa 3: DINAMO - SCM Poli Timișoara 39-29 (22-17)

Kukic_cu_TumisoaraDinamo și-a trecut în cont cea de a cincea victorie stagională în Liga Zimbrilor. Campionii s-au impus la scor, vineri 9 septembrie, în fața echipei Poli Timișoara. Xavier Pascual le-e cerut elevilor săi să joace cât mai în viteză, iar scorul pauzei este relevant. În prima repriză s-au marcat 39 de goluri. Per ansamblu, Dinamo și-a pus în valoare superioritatea și a obținut o victorie fără probleme.

Read more... [HANDBAL. Repetiție în viteză înainte de Magdeburg]

POPOVICI_2022_KKKDavid Popovici a încheiat seria celor patru competiții majore disputate în vară cu un nou recital. Elevul antrenorului Adrian Rădulescu a cucerit trei medalii de aur și una de argint la Campionatul Mondial de juniori de la Lima, dintre care două în probe individuale (100 și 200 m liber). David a câștigat în acest an 11 medalii de aur și două de argint.

Read more... [ÎNOT. David Popovici, un nou recital! Trei medalii de aur și una de argint la Mondialul de juniori de la Lima]

HANDBAL. Victorie la 15 goluri diferență cu Odorhei

Liga Națională, etapa 4 (devans): CSM Odorheiul Secuiesc - DINAMO 28-43 (14-25)

Ghionea_cu_SuceavaHandbaliștii antrenați de Xavier Pascual continuă să-și tureze motoarele în vederea debutului în EHF Champions League. Campionii au câștigat al doilea meci în decurs de două zile. După victoria de la Suceava, de vineri, ”dulăii” s-au impus categoric și la Odorheiul Secuiesc. Vinerea următoare Dinamo are meci acasă cu Poli Timișoara.

Read more... [HANDBAL. Victorie la 15 goluri diferență cu Odorhei]

CANOTAJ. Ploaie de medalii la Europenele de tineret – U23

CANOTAJ_8_la_CE_U23_2022Canotajul românesc a încheiat participarea la Europeanul de tineret de la Hazewinkel (Belgia) cu un palmares excelent: 5 medalii de AUR, 4 de ARGINT și locul I în clasamentul pe națiuni. Sportivii dinamoviști au contribuit la cucerirea a patru medalii de aur și trei de argint. Trei dintre ei obținând câte două titluri europene

Read more... [CANOTAJ. Ploaie de medalii la Europenele de tineret – U23]

Liga Națională, play-off, etapa 4: DINAMO - SCM USV Timișoara 20-6 (raport eseuri 1-0)

20220903_Din_vs_Tim.__27Rugbiștii de la Dinamo și-au trecut în cont o victorie extrem de importantă în economia luptei pentru primele două poziții ale clasamentului play-off, cele care asigură statutul de gazdă în meciurile semifinale. Cu cele patru puncte din meciul de sâmbătă, Dinamo rămâne pe locul 2 în clasament, după CSM Știința Baia Mare.

Read more... [RUGBY. Dinamo câștiga cu Timișoara și rămâne pe locul 2 în clasament cu două etape înainte de semifinale]

<< Start < Prev 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Next > End >>

Page 38 of 686

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948