Home
Clubul Sportiv Dinamo București
Handbal. Sania: ”Am aratat ca suntem o echipa puternica”

sania_alinAlin Șania a marcat două goluri decisive pe finalul meciului de la Holstebro (scor final, 32-32), la debutul echipei Dinamo în Grupa D a VELUX Champions League. Reușitele sale au venit în momente importante, atunci când presiunea rezultatului era extrem de mare în ambele tabere. Cu patru goluri în acest meci, Șania s-a aflat la cea mai bună evoluție a sa de când s-a transferat la Dinamo. După meci, interul stânga a oferit a declarat că rezultatul de la Holstebro nu e rău, dar că dinamoviștii nici nu sunt foarte bucuroși cu această remiză.

Read more... [Handbal. Sania: ”Am aratat ca suntem o echipa puternica”]

Handbal masculin. Am scapat victoria printre degete la Holstebro

Grupa D, etapa 1: TTH Holstebro – Dinamo 32-32 (16-16)

dinamo_echipaDinamo a debutat în VELUX Champions League cu un punct important obținut în deplasare, la Holstebro, însă alb-roșiii au fost foarte aproape să plece cu toate punctele din Danemarca. Campioana României a condus cu 32-31 (gol marcat de Șania), dar a fost egalată dintr-o aruncare de la 7 metri obținută în ultima secundă și finalizată după terminarea celor 60 de minute.

Read more... [Handbal masculin. Am scapat victoria printre degete la Holstebro]

Handbal masculin. LZ-etapa 4. Campionii, a patra victorie

Liga Zimbrilor, etapa 4: Politehnica Timișoara – Dinamo 33-34 (17-19)

sandru_cupa_ehfDinamo a avut un meci greu la Timișoara, în etapa a patra a Ligii Zimbrilor, iar scorul final spune totul despre încrâncenarea din teren. Campionii au condus cu patru goluri în minutul 42 (29-25), au avut ocazia să-și mărească avantajul, dar pe fondul unor situații ratate de ei, gazdele au reintrat în joc și au făcut ca finalul să fie pe muchie de cuțit. Dinamo s-a impus la limită și își menține linia perfectă de clasament: 4 meciuri – 4 victorii.

Read more... [Handbal masculin. LZ-etapa 4. Campionii, a patra victorie]

Handbal masculin. LZ-etapa 5. Repetitie inainte de Ligă

Liga Zimbrilor, etapa 5: Dinamo – CSM Făgăraș 36-24 (15-12)

Cricio_cu_FagarasHandbaliștii de la Dinamo au făcut miercuri o ultimă repetiție înainte de startul în Liga Campionilor. CSM Făgăraș, adversarul de miercuri, nu poate fi comparat cu Holstebro, echipa daneză pe care Dinamo o va întâlni duminică în deplasare, în Grupa D a VELUX Champions League, însă cel puțin în prima repriză handbaliștii făgărășeni i-au alergat pe campionii en titre.

Read more... [Handbal masculin. LZ-etapa 5. Repetitie inainte de Ligă]

Handbal masculin. LZ-etapa 3. Victorie mare, procentaj maxim

Dinamo – CSM București 28-27 (16-16)

D_vs_CSM__4Handbaliștii de la Dinamo au reușit o nouă victorie în fața rivalei bucureștene CSM. Cele două formații care și-au disputat atât finala campionatului trecut, cât și Supercupa, ambele câștigate de alb-roșii, s-au întâlnit în etapa a treia a Ligii Zimbrilor, în sala din Șoseaua Ștefan cel Mare. Și de data aceasta, Dinamo a dominat partida, însă CSM a avut la final șansa egalului. S-a opus însă portarul Grigoraș.

Read more... [Handbal masculin. LZ-etapa 3. Victorie mare, procentaj maxim]

<< Start < Prev 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 Next > End >>

Page 767 of 822

Săptămâna 15-21 aprilie

Handbal. Cupa României Râureni (sferturi de finală), marți 16 aprilie, ora 14:00: Dinamo – CSM Bacău. Sala Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciul 3), marți 16 aprilie, ora 18:00: Dinamo - U BT Cluj Napoca. Dacă Dinamo câștigă, meciul 4 va fi joi, 18 aprilie, tot în Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 24), miercuri 17 aprilie, ora 19:00: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, semifinala (meci 3), miercuri 17 aprilie, ora 20:30: Dinamo – CSM Oradea. Bazin Tolea Grințescu Dinamo. FINALA : meciul 1/5  Steaua - DINAMO, sâmbătă 20 aprilie . ora 19.00.

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 2), sâmbătă 20 aprilie, ora 11:30: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 1 și 2), sâmbătă 20 aprilie (ora 15:30) și duminică 21 aprilie (ora 15:30): Rapid București – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 1), vineri 19 aprilie, ora 17:00: Dinamo – Corona Brașov.

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 4), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:00: SCM Dunărea Giurgiu – CS Dinamo

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 5), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:30: U Craiova 1948 – Dinamo 1948

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00