Home Handbal masculin

Handbal masculin

sorhaindo_cu_VeszpremHandbaliștii de la Dinamo pleacă pe 1 decembrie în Ungaria, pentru meciul de joi cu Telekom Veszprem, contând pentru etapa a 9-a a EHF Champions League (Grupa B). Partida reprezintă cea de a 99-a întâlnire a CS Dinamo din istoria participărilor în cea mai importantă competiție inter-cluburi din Europa, indiferent că s-a numit Cupa Campionilor Europeni sau EHF Champions League.

Read more... [HANDBAL. Joi, ora 19:45: Telekom Veszprem – Dinamo. MECIUL 99 în istoria participărilor alb-roșii în CCE / EHF Champions League. Săptămâna viitoare, cu HC Motor, bornă istorică: 100!]

HANBDAL. Dinamo isi continua parcursul fara greseala in campionat

Liga Zimbrilor, etapa 12: DINAMO - CSU Suceava 31-24 (14-12)

HM_Dinamo_-_Suceava_NantesÎntre două meciuri din EHF Champions League, Dinamo a mai bifat o victorie în Liga Zimbrilor. Echipa antrenată de Xavier Pascual s-a impus pe teren propriu, sâmbătă, 27 noiembrie, cu CSU Suceava. Ghionea a fost principalul marcator din trupa alb-roșie, cu 8 goluri. Dinamo are 36 de puncte din 12 meciuri.

Read more... [HANBDAL. Dinamo isi continua parcursul fara greseala in campionat]

HANDBAL. Dinamo nu a putut trece de ”zidul Buric”

EHF Champions League, etapa 8: Dinamo - SG Flensburg Handewitt (Ger) 20-28 (13-13)

HM_Din_-_FlensburgHandbaliștii de la Dinamo au cedat joi, 25 noiembrie, pe teren propriu, cu vicecampioana Germaniei, la finele unui meci du două reprize diferite. Exact ca la Flensburg, Dinamo a avut o primă repriză bună, încheiată la egalitate, dar nu a mai avut claritate la finalizare în partea a doua a meciului. ”Roș-albii” rămân cu 4 puncte în Grupa B a Ligii Campionilor.

Read more... [HANDBAL. Dinamo nu a putut trece de ”zidul Buric”]

HANDBAL. Derby cu goluri multe în Sala Dinamo

Liga Zimbrilor, etapa 11: DINAMO - Potaissa Turda 43-39 (23-18)

HM_Dinamo_-_Potaissa_T_43-39Handbaliștii de la Dinamo au rămas neînvinși și după etapa a 11-a a Ligii Naționale, chiar dacă în Sala Dinamo a venit Potaissa Turda, una dintre echipele de top ale competiției. Dinamo s-a desprins la jumătatea primei reprize și a controlat ulterior jocul cu autoritate.

Read more... [HANDBAL. Derby cu goluri multe în Sala Dinamo]

EHF Champions League, etapa 7: SG Flensburg Handewitt (Ger) – Dinamo 37-30 (14-14)

20211117-fledin-gallery-2Dinamo s-a deplasat în etapa a șaptea a EHF Champions League la Flensburg (Germania), pe terenul câștigătoarei trofeului din 2014. Campioana României a avut momente bune, însă Flensburg a arătat că este o echipă puternică, în revenire după accidentările de la începutul sezonului. Gazdele și-au pus în valoare extremele, în timp ce Dinamo a replicat cu un joc bun al pivotului.

Read more... [HANDBAL. Înfrângere la Flensburg, Mamdouh Shebib principalul marcator al meciului cu nouă goluri]

Page 24 of 153

<< Start < Prev 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Next > End >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)