Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Remiza cu Odorhei inainte de plecarea la Nantes

Liga Zimbrilor, etapa 11: Dinamo - Odorhei 27-27 (10-13)

ragot_cu_OdorheiHandbaliștii de la Dinamo au remizat joi pe teren propriu cu HC Odorhei, în etapa a 11-a a Ligii Zimbrilor, 27-27 (10-13), la finele unui meci în care campionii au fost conduși din start până în minutul 59. Golul egalării l-a reușit Allahkaram Esteki.

Read more... [Handbal. Remiza cu Odorhei inainte de plecarea la Nantes]

Handbal masculin. Dinamo, victorie clara la Vaslui

Liga Zimbrilor, etapa 10: HC Vaslui – Dinamo 22-34 (11-16)

dinamo_echipaHandbaliștii de la Dinamo au obținut o victorie categorică în etapa a 10-a a Ligii Zimbrilor, pe terenul echipei HC Vaslui, acolo unde HC Odorhei a pierdut în etapa anterioară la o diferență de cinci goluri (31-26). Alb-roșiii nu au dat nicio speranță Vasluiului, echipă incomodă, care a învins și CSM-ul la București, în etapa a 2-a.

Read more... [Handbal masculin. Dinamo, victorie clara la Vaslui]

Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic

VELUX Champions League, Grupa D: Dinamo- HBC Nantes 26-27 (15-11)

Dinamo-NantesHandbaliștii de la Dinamo au fost foarte aproape de a obține un rezultat mare în compania celei mai puternice echipe din Grupa D. Nantes a venit la București din postura de mare favorită, dar s-a trezit la pauză condusă cu patru goluri de o echipă alb-roșie care a avut procentaj remarcabil în primele 30 de minute.

Read more... [Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic]

Handbal masculin. Victorie in campionat inainte de Nantes

Liga Zimbrilor, etapa 9: Dinamo – Dunărea Călărași 32-28 (17-12)

Et_9_Din-ClHandbaliștii de la Dinamo s-au reîncărcat înainte de meciul de sâmbătă din Liga Campionilor cu o victorie în Liga Zimbrilor. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au învins Dunărea Călărași cu 32-28, la finele unui meci pe care l-au controlat de la început până la final.

Read more... [Handbal masculin. Victorie in campionat inainte de Nantes]

Handbal. Bilete cu loc la meciul Dinamo - Nantes de sambata

dinamo-nantesCS Dinamo pune în vânzare, de miercuri, biletele de acces la meciul de handbal dintre Dinamo și HBC Nantes (Franța), din Grupa D a VELUX Champions League. Partida va avea loc sâmbătă, 22 octombrie, începând cu ora 17:30, la Sala Dinamo, și va fi decisivă pentru băieții noștri.