Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Dinamo – Dunarea Calarasi in sferturile de finala (play-off)

sania_cu_calarasi.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au aflat cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat adversarul pe care îl vor întâlni în sferturile de finală ale play-offului. Ca și anul trecut, campionii vor da piept cu ambițioasa formație Dunărea Călărași. Indiferent de rezultatele din ultima etapă, Dunărea Călărași nu mai poate schimba locul 8, pe care îl ocupă în acest moment.

Read more... [Handbal. Dinamo – Dunarea Calarasi in sferturile de finala (play-off)]

Handbal masculin. Victorie la Focsani, Vrankovic trece de o suta de goluri

Liga Națională, etapa 25: CSM Focșani – Dinamo 26-27 (12-13)

vranko_cu_focsani.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au mai adăugat o victorie în clasamentul Ligii Naționale, după ce s-au impus la Focșani, la limită, în fața unei echipe arțăgoase, care a etalat un joc cu mult peste poziția pe care o ocupă (11). Gazdele au condus în prima parte și cu trei goluri, dar valoarea superioară a dinamoviștilor și-a spus cuvântul în partea a doua.

Read more... [Handbal masculin. Victorie la Focsani, Vrankovic trece de o suta de goluri]

Handbal masculin. Sajad Esteki, 107 goluri in Liga Nationala

Liga Națională, etapa 24: HC Odorhei – Dinamo 30-27 (14-13)

sajad_cu_odorheiHandbaliștii de la Dinamo au pierdut al doilea joc din sezonul 2016-2017 al Ligii Naționale, după 22 de meciuri disputate. Cu locul întâi asigurat la finele sezonului regulat, jucătorii alb-roșii au cedat la Odorhei, după unul dintre cele mai frumoase jocuri ale campionatului. Victoria gazdelor s-a conturat în ultimele zece minute. În min. 50, Dinamo conducea cu 25-24.

Read more... [Handbal masculin. Sajad Esteki, 107 goluri in Liga Nationala]

Handbal masculin. Dinamo castiga matematic sezonul regulat

Liga Națională, etapa 23: Dinamo - HC Vaslui 31-28 (13-14)

ragot_cu_OdorheiHandbaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont cea de a 18-a victorie din acest sezon, în urma partidei disputate miercuri pe teren propriu cu HC Vaslui. Succesul s-a conturat în ultimele 10 minute, când campionii s-au desprins la trei goluri. Până atunci, HC Vaslui, o echipă incomodă, a stat în coasta dinamoviștilor, conducând de mai multe ori cu două goluri.

Read more... [Handbal masculin. Dinamo castiga matematic sezonul regulat]

Handbal masculin. Dinamo - CSM Bucuresti in semifinalele Cupei Romaniei

Vranko_cu_CSMLa sediul FR de Hanbdal s-au tras la sorți, astăzi, primele meciuri de la turneul Final 4 al Cupei României la handbal masculin. În semifinale, Dinamo va întâlni CSM București, în timp ce a doua semifinală se va disputa între Potaissa Turda și HC Dobrogea Sud Constanța. Turneul Final 4 al Cupei României se va disputa între 20-21 mai, într-un oraș ce urmează a fi desemnat de federație.

Read more... [Handbal masculin. Dinamo - CSM Bucuresti in semifinalele Cupei Romaniei]