Home Tenis de câmp

Tenis de câmp

Tenis. Alexandra Petric, campioană națională de iarnă la U12

Alexandra_petric_-_vlad_mosteanu_CN_U12_2015.jpgSecția de tenis a CS Dinamo București punctează a doua săptămână consecutiv la Campionatele Naționale individuale de iarnă. După titlul cucerit de Filip Jianu la U14, weekendul trecut a fost rândul Alexandrei Petric să încheie neînvinsă competiția de la U12. Întrecerile s-au desfășurat la Centrul Național de Tenis din București, iar palmaresul dinamovist a mai fost completat cu un loc trei la dublu-fete, obținut de Alexandra Petric și Vanessa Popa Teiușanu.

Read more... [Tenis. Alexandra Petric, campioană națională de iarnă la U12]

Tenis. Filip Jianu, campion și vicecampion la CN de iarnă U14

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

T_Jianu.jpgPrimul titlu de campion național al anului 2015 în palmaresul Clubului Spotiv Dinamo a fost adus de o tânără speranță a tenisului românesc. Filip Jianu a devenit campion la dublu și vicecampion la simplu la Campionatele Naționale de iarnă – U14, desfășurate la București în cea de a doua săptămână a anului. Filip a cucerit titlul de la dublu alături de timișoreanul Nini Dică, jucătorul care l-a învins în finala de la simplu.

Read more... [Tenis. Filip Jianu, campion și vicecampion la CN de iarnă U14]

Tenis. Proiect de relansare a secției de la Dinamo

CSD__T___08.jpgSecția de tenis de câmp a Clubului Sportiv Dinamo a demarat un proiect de relansare, cu accent pe atragerea de parteneri din mediul privat. Având o tradiție de 66 ani și un palmares remarcabil, conturat în jurul unor nume mari, precum Ion Țiriac, Virginia Ruzici, Florența Mihai, Mariana Simionescu, Florin Segărceanu, Irina Spârlea, Ruxandra Dragomir sau mai nou Victor Hănescu, tenisul dinamovist produce în continuare valori. Fără o susținere adecvată, materializată, preponderent, în participări la turnee internaționale, copiii de valoare de la Dinamo se pot pierde.

Read more... [Tenis. Proiect de relansare a secției de la Dinamo]

Tenis - Filip Jianu, un tanar dinamovist care accede la marea performanta

Filip Jianu, sportivul nostru in varsta de 12 ani, continuă seria rezultatelor de excepţie!

După ce a câştigat în luna iunie Campionatul Naţional individual de 12 ani la simplu şi dublu, săptămâna trecută a reuşit să se califice în faza finală a Campionatului European pe echipe şi să câştige turneul international de 12 ani de la Timişoara.

Săptămâna aceasta, Filip se află cu echipa naţională de 12 ani în Turcia, pentru faza finala a Campionatului European pe echipe de unde aşteptăm să vină cu un rezultat care să confirme evoluţia excepţională de până acum.

Autorul articolului: Diane Samungi - CS Dinamo, 7 august 2013, ora 930

Tenis – Circuitul FRT Pro Rosal Trophy

UPDATE 9 iulie: Samper-Montana a câştigat finala de simplu a turneului Pro Rosal Trophy de la Bucureşti!

G__04Patru ore a durat finala de simplu a turneului Pro Rosal Trophy,  dintre spaniolul Montana Samper si grecul Theodoris Angelions. Patru ore de tenis de cea mai bună calitate, în condiţiile în care dumincă, la ora finalei, au fost peste 34 de grade Bucuresti.

A câştigat Montana în trei seturi (6-4; 6-7; 7-6) şi, odata cu meciul, a câştigat şi cecul de 1200 $, respectiv cele 12 puncte puse în joc, contând în clasamentul  ATP.

Odată cu această partidă, s-a tras şi cortina turneului de la Bucureşti - cel mai important dintre cele găzduite de baza Dinamo şi care a fost apreciat de conducerea Clubului nostru, precum şi de conducerea Federaţiei Române de Tenis, drept un succes, atât din punct de vedere al organizării, cât şi a nivelului la care au evoluat sportivii participanţi.

Read more... [Tenis – Circuitul FRT Pro Rosal Trophy]

Page 22 of 23

<< Start < Prev 21 22 23 Next > End >>

Începând cu data de 21 iulie a.c., se va opri vânzarea abonamentelor pentru agrement la înot. Motivul: imposibilitatea de a onora un număr foarte mare de solicitări, în condițiile în care accesul în bazinul olimpic descoperit este restricționat la 56/28 de persoane. Măsura este una temporară, iar reluarea vânzării se va produce după epuizarea abonamentelor aflate în derulare.

• PROGRAM BAZINUL ÎN AER LIBER DINAMO, SĂPTĂMÂNA 20-26.07.2020

LUNI-VINERI

09:00 - 13:30 - INIȚIERE

14:00 - 16:30 - AGREMENT (culoarele 1-8)

17:00 - 20:30 - AGREMENT (culoarele 1-4)

17:00 - 20:30 - INIȚIERE (culoarele 5-8)

Sâmbăta și duminica între orele 08:00 - 20:00

2. Direct la bazin: începând cu ora 13:00 în cursul săptămânii; începând cu ora 8:00 (sâmbătă și duminică)

Pentru toate informațiile despre accesul în bazinele de înot Dinamo, accesați linkul următor:

Declaratia pe propria răspundere pentru prevenirea și combaterea infecțiilor cu COVID-19 se poate descărca de aici: FORMULAR