Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Divizia A1, etapa 17. Trei puncte de la Lugoj

CSM Lugoj – Dinamo Romprest 1-3 (25-21, 14-25, 16-25, 19-25)

VF_Din-Tgv_CR_02.jpgEchipa feminină de volei Dinamo Romprest București a obținut un succes logic în etapa a 17-a a Diviziei A1. Sâmbătă, jucătoarele antrenate e Branko Gajic s-au impus la Lugoj cu 3-1, câștigând astfel toate cele trei puncte puse în joc. Cu cinci etape înainte de încheierea sezonului regulat, Dinamo Romprest ocupă poziția a cincea în clasament, cu 35 de puncte.

Read more... [Volei feminin. Divizia A1, etapa 17. Trei puncte de la Lugoj]

Volei feminin. Cupa României, sferturi (tur). Evoluție perfectă

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo Romprest – CSM Târgoviște 3-0 (25-22, 25-16, 25-15)

VF_Din-Tgv_CR_01.jpgEchipa feminină de volei CS Dinamo Romprest București a obținut o victorie strălucită în manșa tur a sferturilor de finală ale Cupei României. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic au întâlnit miercuri pe teren propriu echipa CSM Târgoviște, un adversar considerat incomod, însă meciul a curs într-o singură direcție, cu Dinamo în zi de grație. Returul este programat pe 18 februarie, la Târgoviște.

Read more... [Volei feminin. Cupa României, sferturi (tur). Evoluție perfectă]

Volei feminin. Divizia A1, etapa 16. Înfrângere la Blaj

CS Volei Alba Blaj – Dinamo Romprest 3-1 (25-21, 25-20, 21-25, 25-18)

Din-Blaj__01.jpgVoleibalistele de la Dinamo Romprest au cedat pentru a doua oară în acest sezon în fața formației Alba Blaj. Ardelencele s-au impus la București în etapa a 5-a (3-0) și au făcut-o și sâmbătă, în etapa a 16-a, de data aceasta pe teren propriu, scor 3-1. Echipa antrenată de Branko Gajic, care a revenit la Blaj din postura de adversar, rămâne pe locul cinci în Divizia A1, cu 32 de puncte.

Read more... [Volei feminin. Divizia A1, etapa 16. Înfrângere la Blaj]

Volei feminin. Divizia A1, etapa 15. 3-0 lejer cu Penicilina

Dinamo Romprest București – Penicilina Iași 3-0 (25-10, 25-19, 25-12)

VF__Din_lugoj.jpgJucătoarele de volei de la Dinamo Romprest au bifat o victorie lejeră în etapa a 15-a a Diviziei A1. Miercuri, pe teren propriu, vicecampioanele au învins Penicilina Iași cu 3-0, după o oră și 4 minute de joc. Dinamo a început în formula Alida Marcovici, Liana Badea, Milagros Collar, Alice Kapelovies, Ana Maria Ștefan, Diana Cărbuneanu – Nicoleta Manu (libero). Pe parcurs au mai intrat Daniela Mincă și Loredana Filipaș. Dinamo Romprest a acumulat 32 de puncte în clasamentul Diviziei A1.

CS Dinamo, 4 februarie 2015, ora 15:55

Volei feminin. Divizia A1, etapa 14. Infrângere la Stiinta Bacau

Știința Bacău – Dinamo București 3-0 (25-20, 25-22, 28-26)

VF_02.jpgVoleibalistele de la CS Dinamo au cedat sâmbătă, în deplasare, pe terenul campioanei en titre, Știința Bacău, scor 0-3, la capătul unui meci în care au jucat de la set la set mai bine. Antrenorul Branko Gajic a început în formula Alina Marcovici, Liana Badea, Milagros Collar, Bogdana Anisova, Ana-Maria Ștefan, Daniela Mincă – Nicoleta Manu (libero). Pe parcurs au mai intrat Alice Kapelovies, Diana Cărbuneanu, Veronica Marin.