Home Volei feminin Volei feminin. Trei puncte clare, cu CSU Galati, in etapa a 6-a

Volei feminin. Trei puncte clare, cu CSU Galati, in etapa a 6-a

Divizia A1, etapa 6: Dinamo – CSU Galați 3-0 (25-14, 25-14, 25-22)

Aparare_cu_TGMVoleibalistele de la Dinamo au încheiat turul de forță din ultima săptămână cu o victorie clară, care le aduce încă trei puncte în clasamentul Diviziei A1. În șapte zile, jucătoarele antrenate de Branko Gajic au susținut patru meciuri, trei în campionat și unu în Cupa României.

Dinamo s-a impus fără probleme în meciul disputat sâmbătă pe teren propriu cu CSU Galați. Cu formula standard, Marcovici și Mathews (centri), Jovanovic și Medic (secunzi), Boscacci (fals), Bezerra (coordonator) – Ana Maria Ștefan (libero), Dinamo a dominat clar primele două seturi, pe care le-a încheiat la distanță mare de adversare. În setul trei, pe fondul schimbărilor făcute de antrenor, care le-a introdus în teren și pe jucătoarele mai tinere, jocul a fost mai echilibrat, dar fără a se pune vreun moment problema câștigătoarei.

Dinamo are 12 puncte din șase etape, iar în runda următoare va juca în deplasare, la SCMU Craiova.

Imediat după jocul fetelor, în Sala Dinamo s-a desfășurat partida dintre echipele masculine Dinamo și CTF Mihai I, contând pentru etapa a 4-a a Diviziei A2. Jucătorii alb-roșii, antrenați de Daniel Rădulescu, au câștigat fără probleme, scor 3-0. În etapa următoare, Dinamo va juca în deplasare la Suceava.

CS Dinamo, 06 noiembrie 2016

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești