Home Volei masculin Volei masculin. Dinamo, la primul eșec în noul sezon competițional

Volei masculin. Dinamo, la primul eșec în noul sezon competițional

Divizia A1, etapa 6: Dinamo – SCMU Craiova 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

Mihalcea_cu_CraiovaDupă cinci victorii consecutive, voleibaliștii de la Dinamo au suferit sâmbătă prima înfrângere din noul sezon competițional. Eșecul a venit însă în fața unei echipe puternice, pretendentă la podium.

Meciul din etapa a șasea ar fi trebuit să aibe loc la Craiova, cu SCMU pe post de gazdă. Din motive de infrastructură, cele două cluburi au acceptat la turul să se desfășoare la București, iar returul la Craiova.

Voleibaliștilor de la Dinamo nu le-a ieșit mai nimic în joc, balanța fiind înclinată în favoarea oaspeților de erorile jucătorilor în alb-roșu.

Momentul psihologic s-a jucat pe finalul setului doi, unul dominat clar de Dinamo. De la scorul de 22-19 pentru trupa antrenată de Daniel Rădulescu, oaspeții au făcut șase puncte consecutive, câștigând și setul doi. Dinamo a acuzat șocul, iar setul trei a curs într-o singură direcție.

Dinamo a început în formula: Maicon, Mihalcea – centri, Cuk, Maia – secunzi, Pepic – universal, Despotovski – coordonator. Libero – Ivanov. Au mai jucat: Ionescu, Munoz și Mocanu. Cele mai multe puncte au fost reușite de Pepic – 12 și de Cuk – 11.

CS Dinamo, 17 noiembrie 2019

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești