Home Volei masculin

Volei masculin

CEV Challenge Cup, 16-imi de finală (retur): DINAMO - Numidia Limax Linne (Olanda) 2-3 (25-23, 22-25, 25-22, 24-26, 13-15). În tur: 3-0 pentru Dinamo

VM_Dinamo_cu_NumidiaDinamo s-a calificat între primele 16 echipe din CEV Challenge Cup, după un retur mai dificil decât primul meci cu Numidia. Echipa olandeză a venit la București să-și joace șansa, a mizat totul pe serviciu, iar de cele mai multe ori i-a ieșit. În optimi, Dinamio va întâlni echipa bulgară Levski Sofia.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale CEV Challenge Cup, chiar dacă a cedat în returul cu Numidia]

VOLEI MASCULIN. Debut cu victorie în CEV Challenge Cup

Challenge Cup (16-imi de finală), tur: Numidia Limax Linne (Olanda) - DINAMO 0-3 (22-25, 30-32, 22-25)

VM_cupe_europeneVoleibaliștii de la Dinamo au început sezonul european cu o victorie obținută în minimum de seturi în deplasare, cu echipa olandeză Numidia Limax Linne. Partida s-a desfășurat în orașul belgian Maaseik și a durat 93 de minute. Returul este programat pe 29 noiembrie, ora 19:00, în Sala Dinamo.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Debut cu victorie în CEV Challenge Cup]

Divizia A1, etapa 3, DINAMO - Univ. Cluj Napoca 3-0 (25-16, 25-16, 25-17)

VerdesCel mai important eveniment al meciului a fost debutul lui Verdes Patrick în Divizia A1, într-un meci oficial. Tânărul jucător originar din Zalău, în vârstă de numai 16 ani, a intrat încă din primul set și a punctat de cinci ori: un as, un blocaj și trei atacuri. Patrick a pus pe tabelă și mingea de meci.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie în minimum de seturi! Juniorul Patrick Verdeș, debut cu minge de meci în Divizia A1]

Divizia A1, etapa 2: SCM Zalău - DINAMO 1-3 (19-25, 25-18, 20-25, 21-25)

VM_Dinamo_la_Zalau_Voleibaliștii de la Dinamo s-au impus sâmbătă, 21 octombrie în deplasare la Zalău, cu o victorie de trei puncte. A fost un meci destul de echilibrat, câștigat de echipa mai bine organizată. Zalăul este o nucă tare pe teren propriu și va pune probleme multor echipe, la meciurile de pe teren propriu.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie importantă a băieților noștri, pe terenul unei echipe incomode]

VOLEI MASCULIN. Prestație solidă a băieților noștri la debutul în noul sezon

Divizia A1, etapa 1: DINAMO - U Explorări Baia Mare 3-0 (25-21, 25-14, 25-19)

VM_Yamamoto_cu_Baia_MareVoleibaliștii de la Dinamo au debutat în noul sezon pe 15 octombrie, pe teren propriu, într-un meci cu Explorări Baia Mare, o echipă ce poate pune oricând probleme. Dinamoviștii au avut nevoie de jumătate de set pentru a-și intra în ritm, după care au controlat jocul cu autoritate. Aproape 500 de spectatori au fost prezenți în tribunele sălii Dinamo la debutul echipei masculine în noul sezon, unul care se anunță spectaculos.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Prestație solidă a băieților noștri la debutul în noul sezon]