Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Dinamo pierde la Craiova meciul amânat din etapa a 15-a

Divizia A1, etapa a 15-a: SCMU Craiova - Dinamo 3-0 (25-18, 25-22, 25-21)

Mihalcea_cu_CraiovaVoleibaliștii de la Dinamo au cedat marți la Craiova, în meciul amânat din etapa a 15-a a campionatului. Partida a fost amânată din cauza cazurilor multiple de viroză din lotul echipei dinamoviste. Dinamo nu și-a revenit, astfel că a pierdut în o oră și 25 de minute la Craiova.

Read more... [Volei masculin. Dinamo pierde la Craiova meciul amânat din etapa a 15-a]

Volei masculin. Decimată de viroze, Dinamo a rezistat un set la Galati

Divizia A1, etapa 14: CSM Arcada Galați – Dinamo 3-1 (22-25, 25-21, 25-21, 25-15)

VB__Din__vs__Galati__03Cu lotul decimat de gripă și viroze, voleibaliștii de la Dinamo nu au rezistat miercuri la Galați, în derbyul campionatului. Problemele de la nivelul lotului s-au resimțit imediat după primul set, când alb-roșiii nu au mai putut juca la cel mai înalt nivel.

Read more... [Volei masculin. Decimată de viroze, Dinamo a rezistat un set la Galati]

Supercupa__Din__vs_Gl__01Sezonul virozelor respiratorii a făcut ravagii în cadrul lotului echipei masculine de volei Dinamo, astfel că trupa ”alb-roșie” s-a trezit cu lotul decimat înaintea partidelor importante din această săptămână, cu Arcada Galați (miercuri, 5 februarie) și SCMU Craiova (sâmbătă, 8 februarie).

Read more... [Volei masculin. Cu lotul decimat de viroze, Dinamo a solicitat oficial amânarea meciului de mâine din etapa a 14-a a Diviziei A1, însă Arcada Galați a refuzat]

Volei masculin. Încă trei puncte pentru băieții de la Dinamo

Divizia A1, etapa 13: DINAMO - Știința Explorări Baia Mare 3-1 (26-24, 25-22, 22-25, 25-21)

VB_Dinamo_-_Baia_Mare_2020Voleibaliștii de la Dinamo au obținut sâmbătă o victorie muncită în fața unui adversar care s-a agățat de fiecare minge. După aproape două de luptă la fileu, toate cele trei puncte au intrat în contul trupei antrenate de Daniel Rădulescu.

Read more... [Volei masculin. Încă trei puncte pentru băieții de la Dinamo]

Volei masculin. Dinamo pierde la Zalau si trece pe locul doi in clasament

Divizia A1, etapa 12: ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo 3-1 (21-25, 25-20, 25-23, 25-14)

Dinamo_-_Zalau_2_Voleibaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă la Zalău, la finele unui meci în care le-au făcut foarte multe cadouri gazdelor. Nu mai puțin de 23 de mingi au fost erori la serviciu. Dinamo a trecut pe locul 2 în clasament (29 puncte), la trei puncte de Arcada Galați.

Read more... [Volei masculin. Dinamo pierde la Zalau si trece pe locul doi in clasament]

Page 8 of 60

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 20-26 septembrie 2021

HANDBAL. EHF Champions League (etapa 2), 23 septembrie, ora 21:45: PSG – Dinamo

HANDBAL. Liga Zimbrilor (etapa 4), 25 septembrie: CSM Alexandria – Dinamo

RUGBY. Superliga (etapa 10), 25 septembrie, ora 12:00: CS SCM Timișoara - Dinamo

HALTERE. Campionatul Mondial de juniori și tineret, 24 septembrie – 4 octombrie, Finlanda (Rovaniemi)

LUPTE. Campionatul Mondial de lupte pe plajă, 23-26 septembrie, Constanța