Home Volei masculin

Volei masculin

VOLEI MASCULIN. Jucăm pentru medaliile de bronz cu SCM Universitatea Craiova

stire_volei_masculin_24_aprilie_2023CS Dinamo a pierdut semifinala cu CS Arcada Galați (scor general 0-2) și va juca pentru medaliile de bronz cu SCM Universitatea Craiova, în sistem play-off (3 victorii din 5 meciuri). Primele două jocuri se vor desfășura la București, în Sala Dinamo, pe 29 și 30 aprilie 2023. Următoarele două jocuri sunt programate la Craiova (pe 6 și 7 mai, al patrulea meci dacă este necesar).

Read more... [VOLEI MASCULIN. Jucăm pentru medaliile de bronz cu SCM Universitatea Craiova]

VOLEI MASCULIN. Divizia A1: Dinamo s-a calificat în semifinale

Divizia A1, sferturi de finală (meci 2) Știința Explorări Baia Mare - DINAMO 0-3 (19-25, 24-26, 20-25). Dinamo se califică în semifinale cu scorul general 2-0

stire_volei_masculin_27.03.2023Echipa de volei masculin a Clubului Sportiv Dinamo s-a calificat în data de 25 martie 2023 în semifinalele Diviziei A cu scorul general 2-0. Trupa antrenată de Fernando Munoz s-a impus și în Baia Mare, la fel ca în primul joc, pe care îl câștigase cu 3-0.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Divizia A1: Dinamo s-a calificat în semifinale]

VOLEI MASCULIN. Primul pas spre semifinale

Divizia A1, faza a II-a, sferturi / meci 1: DINAMO - Știința Explorări Baia Mare 3-0 (25-13, 25-21, 25-20)

Sergio_Felix_cu_BM_BucClasați pe locul 2 la finele sezonului regulat, voleibaliștii de la Dinamo au debutat în faza a doua a Diviziei A1 (play-off), cu o partidă disputată pe teren propriu contra echipei Știința Explorări Baia Mare (locul 7). Meciul s-a disputat în Sala Dinamo pe 9 martie (joi) și a fost dominat clar de jucătorii antrenați de Fernando Munoz.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Primul pas spre semifinale]

Divizia A1, etapa 20, CS Unirea Dej - DINAMO 0-3 (15-25, 19-25, 19-25)

stire_volei_masculin_01.03.2023Voleibaliștii de la Dinamo, antrenați de Fernando Munoz, s-au impus fără echivoc la Dej, la finele unui meci în care jucătorul Rareș Bălean a reușit 19 puncte, cu un procentaj de 92% în atac. După victoria din etapa 20 a Diviziei A1, Dinamo are 54 de puncte, cu două etape înainte de finele sezonului regular, ocupând locul 2 în clasament.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie în minimum de seturi la Dej. Rareș Bălean - jucătorul meciului.]

VOLEI MASCULIN. Trei puncte cu Craiova dupa un meci solid

Divizia A1, etapa 19: DINAMO - SCMU Craiova 3-1 (25-20, 25-20, 23-25, 25-17)

Sergio_Felix_cu_CraiovaVoleibaliștii de la Dinamo s-au impus miercuri, 22 februarie, pe teren propriu în fața unei echipe de ”Final 4”, SCMU Craiova, după un meci frumos, în care au etalat un joc solid. Chiar și în setul trei, câștigat de oaspeți, jucătorii antrenați de Fernando Munoz au condus cu 21-18. A fost una dintre cele mai bune evoluții din acest sezon.