Home Haltere

Haltere

Haltere. Dinamo, 12 medalii la Nationalele de tineret

manea_robert_CN_tineret_2017Secția de haltere a CS Dinamo (antrenori, Anton Ficzi și Valeriu Calancea) și-a făcut norma de medalii și la Campionatele Naționale de tineret, competiție desfășurată în perioada 7-11 august la Bistrița. Sportivii dinamoviști au obținut 12 medalii, dintre care șase au fost clasări pe prima treaptă a podiumului (patru argint și două bronz).

Robert Manea - pe cea mai înaltă treaptă a podiumului

Read more... [Haltere. Dinamo, 12 medalii la Nationalele de tineret]

Haltere. Cristian Luca – locul 10 la Mondialele de tineret

luca_si_maneaCei doi halterofili de la CS Dinamo prezenți la Campionatele Mondiale de tineret din Japonia și-au încheiat evoluțiile. Cristian Luca (18 ani) a concurat vineri și a încheiat competiția cu 220 kg (locul 10), în timp ce Robert Manea (19 ani) a evoluat sâmbătă, punctând numai la smuls. La aruncat a riscat totul pentru o medalie, ratând la 146 kg și 147 kg (de două ori).

Read more... [Haltere. Cristian Luca – locul 10 la Mondialele de tineret]

Haltere. Generatia de maine, 10 medalii la CN de juniori II si III

IMG_6518Tinerii halterofili de la CS Dinamo (antrenori, Anton Ficzi și Valeriu Calancea) au obținut rezultate promițătoare la Campionatele Naționale de juniori II și III, competiție desfășurată la Botoșani. Sportivii dinamoviști au urcat de 10 ori pe podiumul de premiere, cel mai bun rezultat fiind realizat de Daniel Tudor (categoria 36 kg / juniori III), campion la smuls, cu un rezultat de 38 kg.

Read more... [Haltere. Generatia de maine, 10 medalii la CN de juniori II si III]

Haltere. Daniela Manea a castigat Cupa Romaniei la tineret

ficzi_si_daniela_manea.jpgSecția de haltere a Clubului Sportiv Dinamo (antrenori, Anton Ficzi și Valeriu Calancea) a obținut un trofeu la Cupa României pentru tineret, competiție ce s-a desfășurat la Onești. Daniela Manea (+90 kg) s-a impus la categoria ei de greutate, cu un total de 170 kg (75 kg smuls și 95 kg aruncat).

Read more... [Haltere. Daniela Manea a castigat Cupa Romaniei la tineret]

rosu_si_cernei.jpgSecția de haltere a CS Dinamo (antrenori – Anton Ficzi și Valeriu Calancea) adună trofee pe bandă rulantă. La ultima competiție oficială de seniori, Cupa României, dinamoviștii au obținut șase clasări pe podium: trei locuri întâi, două poziții secunde și un loc trei. Competiția s-a desfășurat la Bascov (Argeș), în perioada 18-21 aprilie.

Read more... [Haltere. Manea Daniela, Cristian Luca si Alexandru Rosu, invingatori la Cupa Romaniei]

Page 7 of 16

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Program competițional 11-17 noiembrie 2019

Baschet. Liga Națională (etapa 5), 11 noiembrie, ora 19:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Handbal. Liga Campionilor (etapa 8), 13 noiembrie, ora 20:00: IFK Kristianstad – Dinamo

Handbal. Cupa României (16-imi de finală / manșă unică), 17 noiembrie, ora 15:30: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 3), 15 octombrie (ora 11:00) și 16 octombrie (ora 11:00): Dinamo – Corona Brașov. Bazinul Tolea Grințescu Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 6), 16 noiembrie, ora 17:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 7), 15 noiembrie: Belor Galați – Dinamo

Tenis. Turneul Campionilor, 11-17 noiembrie, Londra

Arte marțiale. Cupa României, seniori, tineret, juniori, 16 noiembrie, Voluntari

Haltere. Campionatul Național de seniori, 11-15 noiembrie, Bascov

Judo. Campionatul Național de tineret, 15-17 noiembrie, Deva

Taekwondo. Cupa României, seniori și juniori, Iași, 14-17 noiembrie, Iași

Tir. Campionatul Național de seniori – etapa a III-a, 13-18 noiembrie, Iași