Home Haltere

Haltere

cristian_luca_CN_seniori_2018_AradHalterofilul dinamovist Cristian Luca (20 de ani) a reușit să obțină prima performanță majoră la nivel de seniori. Sportivul de la CS Dinamo, antrenat la club de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, și-a încheiat evoluția de la Europenele de seniori de la Batumi (Georgia) cu o clasare pe podium - locul 3 la smuls (111 kg). La total, Luca s-a clasat pe locul 4, cu 245 kg (record personal)

Read more... [Haltere. Cristian Luca, medalie de bronz la Campionatele Europene de seniori la procedeul smuls, locul 4 la totalul olimpic!]

Halterofilul dinamovist Cristian Luca, sportiv descoperit și antrenat la club de Anton Ficzi, a reușit prima performanță majoră la nivel de seniori. Cristian Lica și-a încheiat sâmbătă evoluția de la Europenele de seniori de la Batumi (Georgia) cu o clasare pe podium - locul 3 la smuls (111 kg). La total, Luca s-a clasat pe locul 4, cu 245 kg. La procedeul aruncat, dinamovistul s-a clasat pe locul 5.

Haltere. Trei juniori dinamovisti au castigat Cupa Romaniei

Breahna_Calancea_si_FicziComplexul Sportiv Național Bascov-Budeasa (Argeș) a găzduit competițiile finale ale Cupei României la juniori I și juniori III. Sportivii de la CS Dinamo, antrenați de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, au câștigat trei trofee. La juniori I, pe prima treaptă a urcat proaspătul dinamovist Dumitru Breahnă (foto, alături de antrenorii dinamoviști), la categoria 96 kg.

Read more... [Haltere. Trei juniori dinamovisti au castigat Cupa Romaniei]

Haltere. Cristian Luca, triplu campion national la juniori I

Luca_si_FicziDupă ce și-a testat limitele la Campionatele Europene de juniori din Polonia, unde a cucerit două medalii de bronz la categoria 56 kg, halterofilul dinamovist Cristian Luca și-a reconfirmat valoarea pe plan intern, cu trei medalii de aur cucerite la Naționalele de juniori I de la Bascov. Sportivul antrenat de Anton Ficzi și Valeriu Calancea a concurat la o categorie superioară, 62 kg.

Read more... [Haltere. Cristian Luca, triplu campion national la juniori I]

Onica_Nicolae_CM_2018_bronzHalterofilul dinamovist Nicolae Onica (25 de ani) a realizat cea mai importantă performanță a delegației României la Campionatele Mondiale de la Ashgabat (Turkmenistan). Sportivul antrenat de Anton Ficzi și Valeriu Calancea a cucerit medalia de bronz la totalul olimpic în cadrul categoriei 96 kg, cu un record personal de 391 kg. În primele zile ale Mondialului, Cristina Iovu (CS Dinamo) obținuse bronzul la procedeul aruncat (cat. 55 kg).

Read more... [Haltere. Campionatul Mondial din Turkmenistan: Nicolae Onica, medalie de bronz la totalul olimpic cu record personal (391 kg)]

Page 3 of 16

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Program competițional 11-17 noiembrie 2019

Baschet. Liga Națională (etapa 5), 11 noiembrie, ora 19:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Handbal. Liga Campionilor (etapa 8), 13 noiembrie, ora 20:00: IFK Kristianstad – Dinamo

Handbal. Cupa României (16-imi de finală / manșă unică), 17 noiembrie, ora 15:30: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 3), 15 octombrie (ora 11:00) și 16 octombrie (ora 11:00): Dinamo – Corona Brașov. Bazinul Tolea Grințescu Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 6), 16 noiembrie, ora 17:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 7), 15 noiembrie: Belor Galați – Dinamo

Tenis. Turneul Campionilor, 11-17 noiembrie, Londra

Arte marțiale. Cupa României, seniori, tineret, juniori, 16 noiembrie, Voluntari

Haltere. Campionatul Național de seniori, 11-15 noiembrie, Bascov

Judo. Campionatul Național de tineret, 15-17 noiembrie, Deva

Taekwondo. Cupa României, seniori și juniori, Iași, 14-17 noiembrie, Iași

Tir. Campionatul Național de seniori – etapa a III-a, 13-18 noiembrie, Iași