Home Haltere

Haltere

Haltere. Dinamovistii au făcut legea la Cupa Romaniei

Haltere_rosu_laurentiuHalterofilii dinamoviști, antrenați de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, au câștigat trei trofee (trei locuri I) la Cupa României, competiție desfășurată la București, în perioada 23-26 aprilie.

Read more... [Haltere. Dinamovistii au făcut legea la Cupa Romaniei]

cristian_luca_CN_seniori_2018_AradHalterofilul dinamovist Cristian Luca (20 de ani) a reușit să obțină prima performanță majoră la nivel de seniori. Sportivul de la CS Dinamo, antrenat la club de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, și-a încheiat evoluția de la Europenele de seniori de la Batumi (Georgia) cu o clasare pe podium - locul 3 la smuls (111 kg). La total, Luca s-a clasat pe locul 4, cu 245 kg (record personal)

Read more... [Haltere. Cristian Luca, medalie de bronz la Campionatele Europene de seniori la procedeul smuls, locul 4 la totalul olimpic!]

Halterofilul dinamovist Cristian Luca, sportiv descoperit și antrenat la club de Anton Ficzi, a reușit prima performanță majoră la nivel de seniori. Cristian Lica și-a încheiat sâmbătă evoluția de la Europenele de seniori de la Batumi (Georgia) cu o clasare pe podium - locul 3 la smuls (111 kg). La total, Luca s-a clasat pe locul 4, cu 245 kg. La procedeul aruncat, dinamovistul s-a clasat pe locul 5.

Haltere. Trei juniori dinamovisti au castigat Cupa Romaniei

Breahna_Calancea_si_FicziComplexul Sportiv Național Bascov-Budeasa (Argeș) a găzduit competițiile finale ale Cupei României la juniori I și juniori III. Sportivii de la CS Dinamo, antrenați de Anton Ficzi și Valeriu Calancea, au câștigat trei trofee. La juniori I, pe prima treaptă a urcat proaspătul dinamovist Dumitru Breahnă (foto, alături de antrenorii dinamoviști), la categoria 96 kg.

Read more... [Haltere. Trei juniori dinamovisti au castigat Cupa Romaniei]

Haltere. Cristian Luca, triplu campion national la juniori I

Luca_si_FicziDupă ce și-a testat limitele la Campionatele Europene de juniori din Polonia, unde a cucerit două medalii de bronz la categoria 56 kg, halterofilul dinamovist Cristian Luca și-a reconfirmat valoarea pe plan intern, cu trei medalii de aur cucerite la Naționalele de juniori I de la Bascov. Sportivul antrenat de Anton Ficzi și Valeriu Calancea a concurat la o categorie superioară, 62 kg.

Read more... [Haltere. Cristian Luca, triplu campion national la juniori I]

Page 3 of 16

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 20-26 ianuarie 2020

Baschet. Liga Națională (Grupa 1-6, etapa 15), 25 ianuarie: Dinamo Știința – U BT Cluj Napoca. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (restanță din etapa 12), 22 ianuarie, ora 18:00: Rapid Bucureșri – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 15), 25 ianuarie: Știința Bacău – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 12), 25 ianuarie: ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo

Judo. Tel Aviv Grand Prix, 23-25 ianuarie, Israel

Scrimă. Qatar Grand Prix, 24-26 ianuarie, Doha

Scrimă. Campionatul Național de spadă – cadete și junioare, 23-26 ianuarie, București

Schi fond. Cupa Mondială - Obersdorf, 23-25 ianuarie, Germania

Schi-biatlon. Cupa Mondială - Pokljuka, 21-26 ianuarie, Slovenia. Campionatul Mondial de juniori și tineret, 23 ianuarie – 2 februarie, Lenzerheide (Elveția)

Tir. H&N Cup – Munchen, 21-26 ianuarie, Germania