Home Judo

Judo

Judo. Dinamo – sapte medalii la nationalele de la Iasi

renata_bucatariJudoka de la CS Dinamo au obținut șapte medalii la Campionatele Naționale de seniori la judo, competiție desfășurată în weekend la Iași. Cele mai importante trofee, trei la număr, au fost cucerite de Paula Gliga (57 kg), Renata Bucătari (open) și Cristian Bodârlău (90 kg), câștigători la categoriile lor de greutate. Renata Bucătari și-a completat palmaresul și cu un argint la categoria 70 kg.

Read more... [Judo. Dinamo – sapte medalii la nationalele de la Iasi]

Judo. Loredana Ohai, aur la Openul European de la Sofia

Ju_ohai__41.jpgPrimul Open European al anului olimpic a adus si primul rezultat bun pentru judoka de la Dinamo. Sâmbătă, la competitia de la Sofia (Bulgaria), Loredana Ohâi a câștigat medalia de aur la categoria 57 de kilograme, după ce a învins-o în finală pe Ivelina Ilieva (Bulgaria). În semifinale, Loredana trecuse de Timna Nelson Levy din Israel.

Read more... [Judo. Loredana Ohai, aur la Openul European de la Sofia]

Judo. 14 medalii la Nationalele de ne-waza, Under 23

CN_ne-waza_Cj_2015CS Dinamo și-a făcut norma de medalii la Naționalele de judo ne-waza, individual și pe echipe, competiție desfășurată la finele săptămânii în municipiul Miercurea Ciuc. În total, dinamoviștii au obținut 14 medalii, dintre care patru de aur. La feminin, dominarea a fost totală, elevele antrenorului Florin Bercean câștigând toate titlurile.

Read more... [Judo. 14 medalii la Nationalele de ne-waza, Under 23]

Judo. Loredana Ohâi, bronz la Grand Slamul de la Abu Dhabi

Ju_ohai__41.jpgJudoka Loredana Ohâi (CS Dinamo) s-a clasat pe locul trei la Grand Slamul de la Abu Dhabi (Emiratele Arabe Unite) în cadrul categoriei 57 kg, după ce a câștigat prin ippon meciul pentru bronz disputat cu Jovana Rogic (Serbia). Până la acel meci, Loredana a câștigat grupa D, cu trei victorii, pentru ca apoi să cedeze în semifinala cu Jan Di KIm (Coreea de Sud).

Read more... [Judo. Loredana Ohâi, bronz la Grand Slamul de la Abu Dhabi]

Judo. Stefania Dobre (57 kg), vicecampioana mondiala de junioare

dobre_CM_J_2015Judoka Ștefania Dobre (19 ani) și-a completat palmaresul de excepție cu încă o medalie importantă. Campioană europeană anul acesta în Austria, sportiva legitimată la CS Dinamo București a cucerit sâmbătă argintul la Campionatele Mondiale de la Adu Dhabi (Emiratele Arabe Unite), în cadrul categoriei 57 kg.

Read more... [Judo. Stefania Dobre (57 kg), vicecampioana mondiala de junioare]

Page 8 of 16

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

26 februarie - 3 martie 2024

Handbal. EHF European League (etapa 3), marți 27 februarie, ora 19:45: CSM Constanța – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 28), marți 27 februarie, ora 18:00: Dinamo 1948 – Hermannstadt. Stadion Arcul de Triumf

Handbal. Liga Națională (etapa 19), joi 29 februarie, ora 18:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9, restanță), vineri 1 martie, ora 11:00: CSU Oradea – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 29), vineri 1 martie, ora 20:00: Poli Iași - Dinamo 1948

Volei masculin. Cupa României, turneul Final 4 (semifinală), sâmbătă 2 martie, ora 16:00: Dinamo – Steaua. Se joacă la Mioveni

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 2 martie (ora 19:00): FC Argeș - Dinamo

Scrimă. Campionatul European de cadeți și juniori, 22-29 februarie, Napoli (Italia)

Tir. Campionatul European de seniori, 24 februarie – 3 martie, Gyor (Ungaria)

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00