Home Judo

Judo

Judo. Dinamo – sapte medalii la nationalele de la Iasi

renata_bucatariJudoka de la CS Dinamo au obținut șapte medalii la Campionatele Naționale de seniori la judo, competiție desfășurată în weekend la Iași. Cele mai importante trofee, trei la număr, au fost cucerite de Paula Gliga (57 kg), Renata Bucătari (open) și Cristian Bodârlău (90 kg), câștigători la categoriile lor de greutate. Renata Bucătari și-a completat palmaresul și cu un argint la categoria 70 kg.

Citeşte mai mult... [Judo. Dinamo – sapte medalii la nationalele de la Iasi]

Judo. Loredana Ohai, aur la Openul European de la Sofia

Ju_ohai__41.jpgPrimul Open European al anului olimpic a adus si primul rezultat bun pentru judoka de la Dinamo. Sâmbătă, la competitia de la Sofia (Bulgaria), Loredana Ohâi a câștigat medalia de aur la categoria 57 de kilograme, după ce a învins-o în finală pe Ivelina Ilieva (Bulgaria). În semifinale, Loredana trecuse de Timna Nelson Levy din Israel.

Citeşte mai mult... [Judo. Loredana Ohai, aur la Openul European de la Sofia]

Judo. 14 medalii la Nationalele de ne-waza, Under 23

CN_ne-waza_Cj_2015CS Dinamo și-a făcut norma de medalii la Naționalele de judo ne-waza, individual și pe echipe, competiție desfășurată la finele săptămânii în municipiul Miercurea Ciuc. În total, dinamoviștii au obținut 14 medalii, dintre care patru de aur. La feminin, dominarea a fost totală, elevele antrenorului Florin Bercean câștigând toate titlurile.

Citeşte mai mult... [Judo. 14 medalii la Nationalele de ne-waza, Under 23]

Judo. Loredana Ohâi, bronz la Grand Slamul de la Abu Dhabi

Ju_ohai__41.jpgJudoka Loredana Ohâi (CS Dinamo) s-a clasat pe locul trei la Grand Slamul de la Abu Dhabi (Emiratele Arabe Unite) în cadrul categoriei 57 kg, după ce a câștigat prin ippon meciul pentru bronz disputat cu Jovana Rogic (Serbia). Până la acel meci, Loredana a câștigat grupa D, cu trei victorii, pentru ca apoi să cedeze în semifinala cu Jan Di KIm (Coreea de Sud).

Citeşte mai mult... [Judo. Loredana Ohâi, bronz la Grand Slamul de la Abu Dhabi]

Judo. Stefania Dobre (57 kg), vicecampioana mondiala de junioare

dobre_CM_J_2015Judoka Ștefania Dobre (19 ani) și-a completat palmaresul de excepție cu încă o medalie importantă. Campioană europeană anul acesta în Austria, sportiva legitimată la CS Dinamo București a cucerit sâmbătă argintul la Campionatele Mondiale de la Adu Dhabi (Emiratele Arabe Unite), în cadrul categoriei 57 kg.

Citeşte mai mult... [Judo. Stefania Dobre (57 kg), vicecampioana mondiala de junioare]

Pagina 8 din 16

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

ANUNȚ

Mâine, 26.04.2024, sala fitness Dinamo se va inchide de la ora 13:00 pentru activități de dezinsecție.