Home Lupte greco-romane

Lupte greco-romane

Lupte. Medalie de bronz la Cupa Europei pe natiuni

cupa_europei_natiuniTrei luptători de la CS Dinamo au contribuit decisiv la un rezultat istoric al luptelor românești. Echipa de greco-romane a cucerit în premieră medalia de bronz la Cupa Europei pe națiuni, competiție desfășurată la București în zilele de 18 și 19 noiembrie. În finala mică, România a învins Georgia cu 5-3.

Read more... [Lupte. Medalie de bronz la Cupa Europei pe natiuni]

Lupte. Dinamo, sase medalii la Nationalele de tineret

barbazan_CN_tineret_2016Luptătorii de la CS Dinamo au obținut rezultate bune la Campionatele Naționale de tineret, competiție desfășurată la Reșița. Performanțe au fost realizate atât la greco-romane, de sportivii de la București (antrenori, Petre Cărare și Sandu Marian), cât și la libere, de cei pregătiți la Centrul Sportiv Brașov (antrenor, Laurențiu Dumitrescu)..

Read more... [Lupte. Dinamo, sase medalii la Nationalele de tineret]

Lupte. Pe podium la Europenele politistilor

Lupte._CE_politie_2016CS Dinamo s-a remarcat la Campionatele Europene ale polițiștilor, desfășurate la Bratislava (Slovacia), atât prin sportivii de la București și Brașov, cât și prin antrenorul Petre Cărare. La 53 de ani, tehnicianul dinamovist a reintrat pe saltea, în competiție, și a cucerit medalia de bronz la categoria 85 kg.

Read more... [Lupte. Pe podium la Europenele politistilor]

Lupte greco-romane. Patru medalii la Internationalele Romaniei

L_Munteanu_VLuptătorii de la secția de greco-romane a CS Dinamo (antrenori, Petre Cărare și Marian Sandu) au câștigat patru medalii la "Turneul Internațional al României – Ion Cornianu & Ladislau Simon", competiție desfășurată la Sala Polivalentă din Capitală în zilele de 18 și 19 iunie. Două medalii au fost de aur, cucerite de Virgil Munteanu (foto - 59 kg) și Ion Panait (66 kg).

Read more... [Lupte greco-romane. Patru medalii la Internationalele Romaniei]

Lupte. Memorialul Nicolae Martinescu, editia a III-a

memorial_martinescu_2016Secție de lupte greco-romane de CS Dinamo a organizat sâmbătă a treia ediție a "Memorialului Nicolae Martinescu". Competiția, rezervată copiilor și cadeților, onorează memoria celui mai mare luptător dinamovist, unul dintre cei mai mari din istoria sportului românesc. Nicolae Martinescu a fost campion olimpic (1972), medaliat cu bronz la JO 1968, de șase ori medaliat mondial și de două ori european, dintre care o dată cu aur (Essen, 1966).

Read more... [Lupte. Memorialul Nicolae Martinescu, editia a III-a]

Page 9 of 15

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 27 ianuarie - 2 februarie 2020

Handbal. Liga Națională (etapa 15), 31 ianuarie, ora 18:25: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo. Liga Națională (etapa 16), 3 februarie, ora 18:25: Dobrogea Sud – Dinamo.

Baschet. Liga Națională (etapa 16, grupa 1-6), 1 februarie, ora 20:30: CSM Csu Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 16), 1 februarie, ora 13:30: Dinamo – CSDM Târgoviște. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 13), 1 februarie: Dinamo – CS Știința Explorări Baia Mare. Sala Dinamo

Polo. Campionatul Național feminin, turneul I, 31 ianuarie – 2 februarie, Bazinul Floreeasca București

Judo. European Open feminin, 1-2 februarie, Ovidelas (Portugalia). European Open masculin, 1-2 februarie, Sofia (Bulgaria)