Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Liga Națională, semifinale. Galerie fantastică, victorie mare

H_15

Dinamo a caștigat primul meci cu Minaur Baia Mare din semifinalele Ligii Naționale, scor 30-26 (17-9). Încurajați de o galerie fantastică, roș-albii au condus și cu zece goluri. Semifinala se mută la Baia Mare, pentru cel puțin un meci, programat pe 14 mai (ora 18:00). ”Câinii” sunt la un pas de marea finală. Până când vom reveni cu amănunte vă prezentăm o galerie foto de la meciul de duminică seara.

Citeşte mai mult... [Handbal. Liga Națională, semifinale. Galerie fantastică, victorie mare]

Handbal. Liga Națională, meciul 3. ”Suntem mândri de voi!”

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București-Dunărea Călăraşi 28-24 (16-14)

Handbal___102Dinamo învinge Dunărea Călărași în meciul decisiv al sferturilor de finală şi reușește să pătrundă în careul de ași al Ligii Naționale. Meciul a avut o încărcătură deosebită, alb roșiii începând mai ezitant în apărare şi oferindu-i ocazia golgeterului dunărenilor, Alin Şania, să se evidențieze, acesta marcând de la distantă cu aruncări puternice şi bine plasate. Treptat însă gazdele s-au dezmeticit şi cu ajutorul unui public minunat, au revenit şi au obținut o victorie mare. În semifinale, Dinamo va întâlni Minaur Baia Mare, primul meci fiind programat duminică, 10 mai (ora 20:00), în Sala Dinamo. Intrarea este liberă.

Citeşte mai mult... [Handbal. Liga Națională, meciul 3. ”Suntem mândri de voi!”]

Handbal. Dinamo, în semifinalele Ligii Naționale masculine!

Handbal___100Handbaliștii de la Dinamo s-au calificat joi în semifinalele Ligii Naționale cu scorul general 2-1, după ce au învins Dunărea Călărași cu 28-24 (16-14), în cel de-al treilea meci din sferturile de finală. În penultimul act, Dinamo va întâlni Minaur Baia Mare, primul meci urmând să aibă loc duminică, 10 mai (ora 20:00), în Sala Dinamo. Atmosfera la meciul cu Dunărea Galați a fost fantastică, sute de suporterii susținându-i pe roș-albi pe toată perioada meciului. Vom reveni cu amănunte.

CS Dinamo, 07 mai 2015, ora 22:50

Handbal. Liga Naționala, play-off (meciul 2). Apărare la sacrificiu

Dinamo București-Dunărea Călăraşi 28-26 (12-14)

Sandru_Din-Cl_2015Dinamo a reușit să învingă nu fără emoții Dunărea Călăraşi în meciul doi al sferturilor Ligii Naționale de handbal. Cu tribunele pline şi cu o frumoasă galerie, câinii au început în forţă şi se părea că nimic nu îi poate opri în drumul spre victorie. Experimentata echipă călărășeană a jucat agresiv în apărare, a temporizat jocul în atac până la limita pasivului bazându-se pe aruncările de la distanţă ale tunarului Şania şi a beneficiat şi de un nesperat ajutor al arbitrilor, care au greșit doar de 8 ori în prima repriză, dar de fiecare dată în defavoarea gazdelor.

Citeşte mai mult... [Handbal. Liga Naționala, play-off (meciul 2). Apărare la sacrificiu]

Handbal masculin. Play-off, meciul 1. Infrangere dramatica, la penaltyuri

Dunărea Călăraşi - Dinamo București 29-29 (12-17). 33-32 după executarea loviturilor de la 7 metri

H__23.jpgDinamo a pierdut dramatic, după executarea loviturilor de la 7 metri, primul meci al sferturilor de finală în deplasare pe terenul Dunării Călărași, echipă pe care nu au reușit să o învingă în niciun meci din cele trei disputate până acum în acest sezon al Ligii Naționale de handbal. Urmează alte două partide care se vor desfășura în arena din Ştefan cel Mare după un sistem oarecum ciudat de desfășurare al competiției, care se pare că în prima fază avantajează echipele mai slab clasate la sfârșitul sezonului regulat (toate acestea au terminat cu victorii pe teren propriu în faţa echipelor mai bine clasate în această etapă de play off).

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Play-off, meciul 1. Infrangere dramatica, la penaltyuri]

Pagina 122 din 153

<< Început < Anterior 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)