Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Cupa României, sferturi. Dinamo - Minaur, retur de foc

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Mihai Neacșu)

H__Chirut_Sandru_10.jpgDinamo Bucureşti şi Minaur Baia Mare, două candidate la podiumul Ligii Naţionale, se vor întâlni într-un retur incendiar al sferturilor Cupei României, luni, 9 februarie, ora 18.00, sala Dinamo. Învingătoarea va accede în Final Four. Ocupantele locurilor 1 (Minaur) şi respectiv 3 (Dinamo) în clasamentul Ligii au oferit iubitorilor handbalului poate cel mai spectaculos meci al sezonului în turul disputat la Baia Mare (peste 2000 de spectatori) ce s-a încheiat nedecis 26-26.

Citeşte mai mult... [Handbal. Cupa României, sferturi. Dinamo - Minaur, retur de foc]

Handbal. Cupa României, sferturi-tur. Egal mare la Minaur

H.C.M. Minaur Baia Mare - Dinamo București 26-26 (13-14)

H__02.jpgCupa României se dispută ca şi Liga Națională într-o formulă nouă în acest sezon. Astfel, formațiile care vor depăși faza sferturilor se vor califica în Final Four, turneu care va desemna câștigătoarea Cupei. Dinamo s-a deplasat pentru meciul tur din sferturi pe terenul Minaurului şi a reușit un egal (26-26), rezultat bun, care ne dă mari speranțe în privința returului şi a calificării în faza finală a competiției.

Citeşte mai mult... [Handbal. Cupa României, sferturi-tur. Egal mare la Minaur]

Handbal. Liga Națională, etapa 17. Moral bun pentru Cupa

Dinamo București – CS Universitar Suceava 31-22 (14-10)

HM__08.jpgDinamo București a câștigat în etapa a 17-a în faţa codașei clasamentului C.S.U. Suceava şi continuă seria evoluțiilor bune în acest retur de campionat. Doar în prima repriză echipa oaspete a reușit să ţină piept mult mai experimentaților adversari şi acest lucru s-a datorat doar neșansei la finalizare a alb roșiilor, care s-au văzut egalați şi chiar conduși.

Citeşte mai mult... [Handbal. Liga Națională, etapa 17. Moral bun pentru Cupa]

Handbal masculin. LN, etapa 16. Revanșă strălucită cu CSM

CSM Bucuresti – Dinamo 27-30 (12-17)

HM_Sandru1.jpgHandbaliștii de la Dinamo București s-au impus miercuri pe terenul concitadinei CSM, scor 30-27, în etapa a 16-a a Ligii Naționale, luându-și astfel revanșa pentru înfrângerea suferită în tur pe teren propriu, cu 30-37. Meciul s-a disputat în Sala Polivalentă din Capitală și a fost condus din primul și până în ultimul minut de alb-roșii. Dinamo a acumulat 29 de puncte și rămâne pe locul trei în clasament, la numai un punct de primele două locuri, Minaur și HC Odorhei.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. LN, etapa 16. Revanșă strălucită cu CSM]

Handbal. Reîncepe Liga Națională. Meci de gală, CSM - Dinamo

HM._Din_-CSM__03.jpgLiga Națională masculină de handbal se reia după o pauză de o lună și jumătate, Dinamo București urmând să întâlnească astăzi în etapa a 16-a, în deplasare, echipa CSM București. Meciul are loc de la ora 17:15 și va fi găzduit de Sala Polivalentă din Capitală. Pauza i-a găsit pe alb-roșii pe poziția a treia a clasamentului, cu 26 de puncte, același punctaj avându-l și adversara de azi, CSM.

Citeşte mai mult... [Handbal. Reîncepe Liga Națională. Meci de gală, CSM - Dinamo]

Pagina 125 din 153

<< Început < Anterior 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 15-21 aprilie

Handbal. Cupa României Râureni (sferturi de finală), marți 16 aprilie, ora 14:00: Dinamo – CSM Bacău. Sala Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciul 3), marți 16 aprilie, ora 18:00: Dinamo - U BT Cluj Napoca. Dacă Dinamo câștigă, meciul 4 va fi joi, 18 aprilie, tot în Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 24), miercuri 17 aprilie, ora 19:00: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, semifinala (meci 3), miercuri 17 aprilie, ora 20:30: Dinamo – CSM Oradea. Bazin Tolea Grințescu Dinamo. FINALA : meciul 1/5  Steaua - DINAMO, sâmbătă 20 aprilie . ora 19.00.

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 2), sâmbătă 20 aprilie, ora 11:30: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 1 și 2), sâmbătă 20 aprilie (ora 15:30) și duminică 21 aprilie (ora 15:30): Rapid București – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 1), vineri 19 aprilie, ora 17:00: Dinamo – Corona Brașov.

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 4), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:00: SCM Dunărea Giurgiu – CS Dinamo

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 5), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:30: U Craiova 1948 – Dinamo 1948

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00