Home Handbal masculin

Handbal masculin

Liga Națională, semifinale (meci 2): Dinamo - Potaissa Turda 32-27 (17-13). Scor general 2-0

Dinao_-_Turda_semif_32-27Handbaliștii de la Dinamo s-au calificat pentru al treilea an consecutiv în finala Ligii Naționale, după ce au câștigat clar cel de-al doilea duel al semifinalei cu Potaissa Turda. După succesul cu 26-25 de la Turda, campionii s-au impus pe teren propriu cu 32-27, la finele unui meci în care au condus de la început până la sfârșit. În finală, Dinamo va întâlni câștigătoarea din duelul CSM București - Steaua (scor general 1-0 pentru CSM).

Read more... [Handbal. Suntem finaliști! Dinamo inchide seria cu Potaissa cu scorul general 2-0 si asteapta sa-si afle adversarul din meciul pentru titlu]

Liga Națională, semifinale (meci 1): Potaissa Turda – Dinamo 25-26 (13-13)

HeidariradHandbaliștii de la Dinamo au făcut primul pas spre cea de a treia finală consecutivă a Ligii Naționale. Campionii s-au impus la Turda, în primul meci al seriei semifinale, după un meci de infarct. La ultima fază a meciului, la scorul 26-25 pentru Dinamo, portarul Heidarirad a apărat o aruncare de la 7 metri, a patra în acest meci. Cu 19 intervenții, Heidari a fost jucătorul numărul unu al echipei campioane.

Read more... [Handbal. Victorie uriasa la Turda, dupa un final dramatic. Heidarirad – un portar senzational]

Liga Națională, play-off, sferturi de finală, meciul 3: Dinamo - HC DS Constanța 31-28 (14-16). Scor general: 2-1

Allahkaram_cu_Constanta_2Handbaliștii de la Dinamo s-au calificat în semifinalele Ligii Naționale, după ce s-au impus duminică, 29 mai, pe teren propriu, în meciul trei al sfertului cu HC Dobrogea Sud Constanța. Partida s-a desfășurat într-o atmosferă fantastică, creată de cei peste 1300 de suporteri dinamoviști prezenți în tribune, iar tensiunea s-a păstrat până în ultimele minute. A rezultat un spectacol handbalistic de excepție, la care au contribuit ambele echipe.

Read more... [Handbal. Dinamo, calificare stralucita in semifinalele Ligii Nationale. Urmeaza duelul cu Turda, primul meci fiind in deplasare pe 3 mai]

Handbal. Vom avea meci decisiv in Sala Dinamo

Sferturi de finală, meciul 2: HC Dobrogea Sud Constanța – Dinamo 27-20 (12-9). Scor general 1-1

Sajad_cu_ConstantaHC Dobrogea Sud Constanța a egalat situația în sfertul de finală cu Dinamo București, după ce s-a impus pe teren propriu, joi, în meciul doi al seriei. Handbaliștii de la Dinamo nu au mai avut atât de multă prospețime în atac față de meciul tur, pe care l-au câștigat cu 36-27, aspect decisiv în economia partidei. Meciul care va stabili echipa caliifcată în semifinale va avea loc pe 28/29 aprilie în Sala Dinamo.

Read more... [Handbal. Vom avea meci decisiv in Sala Dinamo]

Handbal. Dinamo a inceput perfect sferturile de finala

Sferturi de finala, meci 1: Dinamo – HC Dobrogea Sud Constanța 36-27 (16-12)

komogorov_cu_ctaHandbaliștii de la Dinamo au început sferturile de finală ale Ligii Naționale cu o victorie categorică obținută luni, pe teren propriu, cu HC Dobrogea Sud Constanța. Jucătorii antrenați de Ștefan Constantin și Ionel Ene au făcut un meci excelent, atât în apărare, cât și în atac, care le-a adus prima victorie din seria play-off. Meciul 2 va avea loc joi, 19 aprilie (ora 19:00), la Constanța. În semifinale se califică echipa care acumulează prima două victorii.