Home Handbal masculin

Handbal masculin

EHF Champions League, etapa 2: GOG (Danemarca) – DINAMO 38-38 (21-20)

Joao_cu_GOGCampioana României la handbal a obținut un punct mare la GOG, în partida disputată pe 22 septembrie la Odense. Meciul a fost unul cu un ritm alert, dovadă fiind cele 76 de goluri înscrise în total. Dinamo a fost condusă cu șase goluri, dar a avut puterea să revină și chiar să aibă șansa victoriei.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Primul punct pentru Dinamo în Machineseeker EHF Champions League 2022-2023]

HANDBAL. Dinamo cedează în fața campioanei Budesligii. Kuduz – 6 goluri

EHF Champions League, etapa 1: Dinamo – SC Magdeburg 28-30 (16-16)

Akimenko_cu_MagdeburgCampioana României a cedat în fața campioanei Germaniei, SC Magdeburg, la debutul în Machineseeker EHF Champions League, după un meci strâns, în care Dinamo a condus aproape toată prima repriză, chiar și cu 3 goluri diferență. În repriza a doua, Magdeburg și-a pus în valoare experiența de a juca în meciuri de asemenea nivel, Bundesliga fiind cel mai tare campionat din lume.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Dinamo cedează în fața campioanei Budesligii. Kuduz – 6 goluri]

HANDBAL. Repetiție în viteză înainte de Magdeburg

Liga Națională, etapa 3: DINAMO - SCM Poli Timișoara 39-29 (22-17)

Kukic_cu_TumisoaraDinamo și-a trecut în cont cea de a cincea victorie stagională în Liga Zimbrilor. Campionii s-au impus la scor, vineri 9 septembrie, în fața echipei Poli Timișoara. Xavier Pascual le-e cerut elevilor săi să joace cât mai în viteză, iar scorul pauzei este relevant. În prima repriză s-au marcat 39 de goluri. Per ansamblu, Dinamo și-a pus în valoare superioritatea și a obținut o victorie fără probleme.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Repetiție în viteză înainte de Magdeburg]

HANDBAL. Victorie la 15 goluri diferență cu Odorhei

Liga Națională, etapa 4 (devans): CSM Odorheiul Secuiesc - DINAMO 28-43 (14-25)

Ghionea_cu_SuceavaHandbaliștii antrenați de Xavier Pascual continuă să-și tureze motoarele în vederea debutului în EHF Champions League. Campionii au câștigat al doilea meci în decurs de două zile. După victoria de la Suceava, de vineri, ”dulăii” s-au impus categoric și la Odorheiul Secuiesc. Vinerea următoare Dinamo are meci acasă cu Poli Timișoara.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Victorie la 15 goluri diferență cu Odorhei]

HANDBAL. Campionii s-au impus fara probleme la Suceava

Liga Națională, etapa 2: CSU din Suceava - DINAMO 32-38 (17-21)

Kasparek_cu_Suceava_PasaricaCampionii s-au impus vineri, 2.09, la Suceava, după un meci pe care l-au controlat cu autoritate. Doar primele 8 minute au fost echilibrate, cu ambele echipe înscriind la fiecare atac. Din acel moment, Dinamo și-a impus superioritatea și a luat avantaj pe tabelă. Diferența maximă a fost de nouă goluri, 25-34 (min. 50).

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Campionii s-au impus fara probleme la Suceava]

Pagina 15 din 153

<< Început < Anterior 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.