Home Handbal masculin

Handbal masculin

HANDBAL. Doua victorii in Liga Nationala inainte de Porto

suporteri_oradeaEchipa de handbal Dinamo a început partea a doua a sezonului cu două meciuri disputate în Liga Națională. Ambele au avut loc în deplasare și s-au încheiat cu victorii categorice ale campionilor. Dinamo nu a putut miza în cele două jocuri pe Shebib și Ali Zein, care au avut un final de Mondial extrem de intens.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Doua victorii in Liga Nationala inainte de Porto]

HANDBAL. Machineseeker devine sponsorul principal al EHF Champions League Men

illustr_machine_seeker_ehfcl2223De la începutul sezonului 2022/23, Machineseeker Group este sponsorul principal al EHF Champions League Men. Principalul operator european de piețe online de mașini și vehicule comerciale second-hand beneficiază de o expunere extinsă la toate cele 132 de meciuri din competiția cluburilor premium de handbal din Europa. Odată cu începerea acordului, EHF Champions League Men se numește oficial Machineseeker EHF Champions League.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Machineseeker devine sponsorul principal al EHF Champions League Men]

HANDBAL Incă un rezultat mare pentru Dinamo. Egal cu gigantul Veszprem Telekom

Machineseeker EHF Champions League, etapa 10: DINAMO – TELEKOM VESZPREM HC (Hun) 31-31 (13-16)

Bucurie_dupa_meciul_cu_VeszpremCampioana României a remizat joi, 15 decembrie, pe teren propriu, cu echipa maghiară Veszprem, scor 31-31, în cea de-a zecea etapă a grupei A din Liga Campionilor. Meciul s-a desfășuat într-un ritm fantastic, cu o evoluție a scorului palpitantă. Conduși la pauză cu trei goluri, dinamoviștii au înscris de cinci ori la rând în debutul reprizei secunde, după care a fost rândul oaspeților să revină.

Citeşte mai mult... [HANDBAL Incă un rezultat mare pentru Dinamo. Egal cu gigantul Veszprem Telekom]

Machineseeker EHF Champions League, etapa 9: DINAMO – HC PPD ZAGREB (Cro) 27-27 (14-13)

Saeid_cu_Zagreb_la_BucDinamo București a obținut joi, 8 decembrie, cel de-al doilea rezultat de egalitate din grupa A a Ligii Campionilor, 27-27 în Sala Polivalentă cu HC PPD Zagreb. După ce a intrat la pauză cu avantaj minim, campioana României a avut un început slab de repriză secundă, iar oaspeții s-au desprins la 19-15 în minutul 41. Dinamoviștii au reușit să remonteze handicapul grație intervențiilor numeroase și spectaculoase ale lui Saeid Heidarirad, care a avut un procentaj de 40%.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Remiză pentru Dinamo împotriva campioanei Croației. Saeid Heidarirad - procentaj de 40%]

HANDBAL. Victorie de Ziua Națională a României. Dinamo e cu un pas în play-off

Machineseeker EHF Champions League, etapa 8: Orlen Wisla Plock (Pol) – DINAMO BUCUREȘTI 26-28 (12-12)

Shebib_cu_WislaDe Ziua Națională a României, campioana Ligii României a jucat în Polonia în etapa a opta a grupelor Champions League, câștigând în stil de mare echipă, 28-26 cu Wisla Plock. Victoria surprinzătoare de miercuri a celor de la HC PPD Zagreb, 29-26 cu Veszprem, a pus o presiune suplimentară pe combatantele jocului de la Plock, iar Dinamo a fost echipa care a evoluat dezinvolt și s-a impus meritat.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Victorie de Ziua Națională a României. Dinamo e cu un pas în play-off]

Pagina 12 din 152

<< Început < Anterior 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.