Home Handbal masculin

Handbal masculin

EHF Champions League, etapa 14: Lomza Vive Kielce – Dinamo 34-29 (20-13)

KIELCE_Gurbi_cu_Kielce_1Echipa de handbal Dinamo și-a încheiat prezența în Grupa B a EHF Champions League cu același adversar cu care a început-o. Kielce s-a dovedit o formație solidă, însă Dinamo a avut o repriză secundă foarte bună.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Ultima reprezentatie in EHF Champions League 2021-2022. Reprize in oglinda la Kielce]

EHF Champions League, etapa 13: Dinamo – PSG Handbal 31-39 (16-20)

WhatsApp_Image_2022-03-03_at_21.38.12Dinamo a jucat joi, 3 martie, ultimul meci pe teren propriu din Grupa B a EHFCL - 2021-2022. Trupa lui Xavier Pascual a avut momente bune de joc în fața campioanei Franței, venită la București cu toate vedetele sale, însă PSG și-a impus superioritatea.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. 25 de minute de speranță cu PSG. Raul Nantes si Mikkel Hansen, principalii marcatori ai meciului]

Liga Națională, etapa 20: U Cluj-Napoca - DINAMO 30-43

Dedu_cu_TimisoaraDirect de la Porto, Dinamo a aterizat la Cluj-Napoca, unde sâmbătă a disputat meciul din etapa 20 a Ligii Naționale. Partida cu ardeleanii a avut loc la numai 36 de ore de la jocul intens cu FC Porto, însă în pofida oboselii dinamoviștii și-au respectat blazonul.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Inca un pas spre titlul național. Dinamo câștigă clar la Cluj Napoca, la 36 de ore de la victoria cu Porto]

HANDBAL. Victorie strălucită la Porto

EHF Champions League, etapa 12: FC Porto – DINAMO 31-32 (12-12)

Alex_Pascual_cu_PortoHandbaliștii lui Xavier Pascual și-au luat revanșa cu FC Porto (în tur 26-27) și au obținut prima victorie în deplasare din actualul sezon al Ligii Campionilor. Dinamo a condus mai tot timpul pe tabela de scor, chiar și cu patru goluri. Meciul disputat pe 24 februarie a avut însă un final de infarct.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Victorie strălucită la Porto]

barrufet_colageConducerea Clubului Sportiv Dinamo a convins un alt nume uriaș să se alăture campioanei României. Legenda handbalului spaniol David Barrufet (51 de ani) este începând de astăzi noul Manager Sportiv la Dinamo.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Legendarul portar spaniol David BARRUFET – noul Manager Sportiv al campioanei României]