Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. De la zece goluri diferenta, la egal in finalul meciului

Liga Națională, etapa 18: Dinamo - HC Dunărea Sud Constanța 29-29 (18-10)

Allahkaram_cu_ConstantaHandbaliștii de la Dinamo au remizat duminică pe teren propriu, cu HC DS Constanța, la finele unui joc cu o desfășurare palpitantă. Alb-roșiii antrenați de Ștefan Constantin și Ionel Ene au condus cu opt goluri la pauză și cu zece în minutul 35 (21-11), dar au fost egalați pe final și conduși cu un gol (28-29). În ultimul minut, Sajad Esteki a marcat pentru un egal care aduce un punct în contul campioanei.

Citeşte mai mult... [Handbal. De la zece goluri diferenta, la egal in finalul meciului]

Handbal masculin. Dinamo, victorie importanta la Vaslui

Liga Națională, etapa 17: HC Vaslui - Dinamo 28-30 (12-14)

sajad_cu_fagarasHandbaliștii de la Dinamo s-au impus duminică în deplasarea de la Vaslui, la finele unui meci decis în ultimele minute. Alb-roșiii antrenați de Ștefan Constantin și Ionel Ene au avut de muncit pentru a se impune în fața unei echipe arțăgoase, care a compensat lipsa de talie printr-o mare mobilitate. Dinamo a acumulat 31 de puncte și așteaptă acum vizita dobrogenilor, din etapa următoare.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Dinamo, victorie importanta la Vaslui]

Handbal. Liga s-a reluat: egalati in ultima secunda de joc

Liga Națională, etapa 16: Dinamo - Dunărea Călărași 26-26 (12-13)

sandru_cu_calarasiPrincipala competiție internă a hanbdalului masculin românesc s-a reluat la jumătatea acestei săptămâni, odată cu meciurile etapei a 16-a. Dinamo, campioana en titre, a întâlnit pe teren propriu incomoda echipă AHC Dunărea Călărași, formație clasată pe locul 8 (o poziție mai jos decât Dinamo). După un joc cu ritm intens, partida s-a terminat nedecis, cu oaspeții egalând în ultima secundă.

Citeşte mai mult... [Handbal. Liga s-a reluat: egalati in ultima secunda de joc]

Handbal. Meci de pregatire: HC Buzau - Dinamo 33-47

DescatHandbaliștii noștri au susținut azi un meci de pregătire la Buzău, cu divizionara secundă din localitate. Chiar dacă ”Dulăii” au jucat în efectiv redus și cu Hugo Descat pe post de pivot, meciul s-a încheiat cu victoria jucătorilor antrenați de Ștefan Constantin și Ionel Ene, scor 33-47.

Citeşte mai mult... [Handbal. Meci de pregatire: HC Buzau - Dinamo 33-47]

Fane_si_RosuCampioana României la handbal masculin, Dinamo București, are, începând de astăzi, un nou colectiv tehnic, format din Ștefan Constantin (antrenor principal) și Ionel Ene (antrenor secund).

În vârstă de 50 de ani, Ștefan Constantin revine la Dinamo după o pauză de trei ani.

Citeşte mai mult... [Handbal. Stefan Constantin, noul antrenor al echipei campioane. ”Am de luat o revansa”]

Pagina 70 din 151

<< Început < Anterior 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Următor > Sfârşit >>

26 februarie - 3 martie 2024

Handbal. EHF European League (etapa 3), marți 27 februarie, ora 19:45: CSM Constanța – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 28), marți 27 februarie, ora 18:00: Dinamo 1948 – Hermannstadt. Stadion Arcul de Triumf

Handbal. Liga Națională (etapa 19), joi 29 februarie, ora 18:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9, restanță), vineri 1 martie, ora 11:00: CSU Oradea – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 29), vineri 1 martie, ora 20:00: Poli Iași - Dinamo 1948

Volei masculin. Cupa României, turneul Final 4 (semifinală), sâmbătă 2 martie, ora 16:00: Dinamo – Steaua. Se joacă la Mioveni

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 2 martie (ora 19:00): FC Argeș - Dinamo

Scrimă. Campionatul European de cadeți și juniori, 22-29 februarie, Napoli (Italia)

Tir. Campionatul European de seniori, 24 februarie – 3 martie, Gyor (Ungaria)

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00