Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal masculin. Irimus: ”Acum incepe un alt campionat”

Irimus_OK_crop.jpgHandbaliștii de la Dinamo atacă miercuri, 5 aprilie, play-offul Ligii Naționale masculine. Pentru alb-roșiii, campioni naționali en-titre, încep confruntările decisive și eliminatorii din faza a doua. În sferturile de finală, în sistem ”două victorii din trei meciuri”, Dinamo întâlnește pe Dunărea Călărași, adversarul de care s-a lovit și în ultimele două sezoane, în aceeași fază. Primul meci e găzduit de Sala Dinamo, 5 aprilie, ora 18:15.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Irimus: ”Acum incepe un alt campionat”]

Handbal. Biletele de acces la meciul Dinamo - Dunarea Calarasi costa 5 lei

Suporteri_cu_Holstebro.jpgClubul Sportiv Dinamo pune astăzi în vânzare biletele de acces la meciul dintre Dinamo și Dunăre Călărași, primul din seria sferturilor de finală (se joacă pe sistemul ”două victorii din trei meciuri”). Partida este programată miercuri, 5 aprilie, la ora 18:15, în Sala Dinamo. Pentru că ne dorim o sală plină de suporteri la meciul care deschide lupta finală pentru un nou titlu național, am decis ca prețul unui bilet de acces (intrare generală) să fie de numai 5 lei.

Citeşte mai mult... [Handbal. Biletele de acces la meciul Dinamo - Dunarea Calarasi costa 5 lei]

Handbal masculin. ”Le cerem scuze suporterilor!”

Liga Națională, etapa 26: Dinamo – Steaua 24-29 (14-14)

mironescu_cu_steaua.jpgHandbaliștii de la Dinamo au încheiat sezonul regulat cu o înfrângere puțin scontată, înregistrată vineri, pe teren propriu, cu Steaua. Meciul nu avut relevanță asupra clasamentului, dar a contat din punct de vedere al rivalității dintre cele două grupări. Dinamo a încheiat sezonul regulat pe locul 1, în timp ce Steaua a ratat prezența în play-off.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. ”Le cerem scuze suporterilor!”]

Handbal. Dinamo - Steaua incheie sezonul regulat. Biletele costa 10 lei

Sandru_cu_SteauaK.jpgHandbaliștii de la Dinamo încheie sezonul regulat cu un meci de mari orgolii, disputat pe teren propriu (vineri, ora 18:00), cu Steaua. Băieții noștri au câștigat sezonul regulat, iar adversarii nu mai au nicio șansă la play-off. Cu toate acestea, pentru noi orice meci cu Steaua depășește miza celor trei puncte puse în joc. De aceea, așteptăm să sărbătorim alături de fani o nouă victorie împotriva rivalilor.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo - Steaua incheie sezonul regulat. Biletele costa 10 lei]

Handbal. Dinamo – Dunarea Calarasi in sferturile de finala (play-off)

sania_cu_calarasi.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au aflat cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat adversarul pe care îl vor întâlni în sferturile de finală ale play-offului. Ca și anul trecut, campionii vor da piept cu ambițioasa formație Dunărea Călărași. Indiferent de rezultatele din ultima etapă, Dunărea Călărași nu mai poate schimba locul 8, pe care îl ocupă în acest moment.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo – Dunarea Calarasi in sferturile de finala (play-off)]

Pagina 75 din 141

<< Început < Anterior 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Următor > Sfârşit >>

6-12 februarie 2023

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 11), 8 februarie, ora 21:45 (ora României): FC Porto – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 17), 10 februarie, ora 17:30: Dinamo – CSm Odorheiu Secuiesc. Sala Dinamo. În direct la ProArena

Polo. Campionatul Național feminin Suzuki (turneul 4), 10-12 februarie, București (Bazinul Steaua)

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 17), 11 februarie, ora 14:00: Dinamo – CSM Suceava. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 17), 11 februarie, ora 17:30: Dinamo – CSO Voluntari. Sala Dinamo

Atletism. Campionatul Național de probe combinate, 11-12 februarie, București

Judo. Campionatul Național U18, 10-12 februarie, Craiova

Scrimă. Cupa Mondială – Varșovia sabie masculin, 10-12 februarie, Polonia