Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal masculin. Acreditari presa - VELUX Champions League

Dinamo__vs_TTH_Holstebro.jpgHandbaliștii de la Dinamo vor debuta pe 17 septembrie în Grupa C a Ligii Campionilor, în deplasare la Skjern (Danemarca). Meciurile din etapele 2 și 3 se vor disputa în Sala Dinamo, la distanță de patru zile, pe 23 septembrie (ora 20:00) cu RK Gorenje Velenje (Slovenia) și pe 27 septembrie (ora 19:00) cu Kadetten Schauffhausen (Elveția). În vederea meciurilor de pe teren propriu, sistemul de acreditare a jurnaliștilor se va derula după un protocol stabilit prin regulament de forul european (EHF).

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Acreditari presa - VELUX Champions League]

Handbal. Eliodor Voica: ”Nu mai exista meciuri dinainte castigate”

Liga Națională (etapa 2), 8 septembrie, ora 19:30: Dinamo – Minaur Baia Mare

voica_banca_tehnicaDinamo a trecut cu bine peste prima etapă a Ligii Zimbrilor la handbal masculin. Campioana en titre s-a impus cu 32-23 (10-10) la Făgăraș, cu o desprindere decisivă în partea a doua a jocului, consecință firească a diferenței de valoare dintre cele două echipe. Vineri, 8 septembrie (ora 19:30), Dinamo va disputa primul meci pe teren propriu, cu HC Minaur Baia Mare.

Citeşte mai mult... [Handbal. Eliodor Voica: ”Nu mai exista meciuri dinainte castigate”]

Handbal masculin. Debut cu o victorie la scor in noul sezon

Liga Națională, etapa 1: CSM Făgăraș – Dinamo 23-32 (10-10)

DescatHandbaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont prima victorie în noua ediție de campionat. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au impus la Făgăraș, în etapa de debut a sezonului. După o primă repriză echilibrată, în care gazdele au reușit să țină aproape, Dinamo s-a desprins decisiv în partea secundă.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Debut cu o victorie la scor in noul sezon]

Mocanu_cu_Fagaras.jpgCampionii de la Dinamo au plecat astăzi spre Făgăraș, unde mâine vor debuta în noua ediție a Ligii Naționale. Partida dintre CSM Făgăraș și Dinamo va începe la ora 18:00 și nu va fi televizată. Cu excepția lui Milan Sajin, care are o întindere, Dinamo a mers la Făgăraș cu tot ce are mai bun. Trupa antrenată de Eliodor Voica și Sebastian Bota pornește cu prima șansă și vrea să înceapă sezonul cu o victorie convingătoare.

Citeşte mai mult... [Handbal. Incepe un nou sezon al Ligii Nationale masculine. Dinamo joaca la Fagaras in prima etapa]

Handbal. Infrangere la limita in Supercupa Romaniei

Supercupa României: Dinamo – HC Dobrogea Sud Constanța 27-28 (10-13)

Gayduchenko_SupercupaHandbaliștii de la Dinamo au pierdut primul meci oficial al sezonului. Sâmbătă, în Supercupa României, alb-roșiii au cedat la limită în fața echipei HC Dobrogea Constanța, scor 27-28, într-un final tensionat. Meciul s-a desfășurat la Sala Polivalentă din Capitală și a fost organizat de FR de Handbal. Sajad Esteki a fost declarat jucătorul meciului.

Citeşte mai mult... [Handbal. Infrangere la limita in Supercupa Romaniei]

Pagina 79 din 152

<< Început < Anterior 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.