Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Dinamo - Steaua incheie sezonul regulat. Biletele costa 10 lei

Sandru_cu_SteauaK.jpgHandbaliștii de la Dinamo încheie sezonul regulat cu un meci de mari orgolii, disputat pe teren propriu (vineri, ora 18:00), cu Steaua. Băieții noștri au câștigat sezonul regulat, iar adversarii nu mai au nicio șansă la play-off. Cu toate acestea, pentru noi orice meci cu Steaua depășește miza celor trei puncte puse în joc. De aceea, așteptăm să sărbătorim alături de fani o nouă victorie împotriva rivalilor.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo - Steaua incheie sezonul regulat. Biletele costa 10 lei]

Handbal. Dinamo – Dunarea Calarasi in sferturile de finala (play-off)

sania_cu_calarasi.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au aflat cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat adversarul pe care îl vor întâlni în sferturile de finală ale play-offului. Ca și anul trecut, campionii vor da piept cu ambițioasa formație Dunărea Călărași. Indiferent de rezultatele din ultima etapă, Dunărea Călărași nu mai poate schimba locul 8, pe care îl ocupă în acest moment.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo – Dunarea Calarasi in sferturile de finala (play-off)]

Handbal masculin. Victorie la Focsani, Vrankovic trece de o suta de goluri

Liga Națională, etapa 25: CSM Focșani – Dinamo 26-27 (12-13)

vranko_cu_focsani.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au mai adăugat o victorie în clasamentul Ligii Naționale, după ce s-au impus la Focșani, la limită, în fața unei echipe arțăgoase, care a etalat un joc cu mult peste poziția pe care o ocupă (11). Gazdele au condus în prima parte și cu trei goluri, dar valoarea superioară a dinamoviștilor și-a spus cuvântul în partea a doua.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Victorie la Focsani, Vrankovic trece de o suta de goluri]

Handbal masculin. Sajad Esteki, 107 goluri in Liga Nationala

Liga Națională, etapa 24: HC Odorhei – Dinamo 30-27 (14-13)

sajad_cu_odorheiHandbaliștii de la Dinamo au pierdut al doilea joc din sezonul 2016-2017 al Ligii Naționale, după 22 de meciuri disputate. Cu locul întâi asigurat la finele sezonului regulat, jucătorii alb-roșii au cedat la Odorhei, după unul dintre cele mai frumoase jocuri ale campionatului. Victoria gazdelor s-a conturat în ultimele zece minute. În min. 50, Dinamo conducea cu 25-24.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Sajad Esteki, 107 goluri in Liga Nationala]

Handbal masculin. Dinamo castiga matematic sezonul regulat

Liga Națională, etapa 23: Dinamo - HC Vaslui 31-28 (13-14)

ragot_cu_OdorheiHandbaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont cea de a 18-a victorie din acest sezon, în urma partidei disputate miercuri pe teren propriu cu HC Vaslui. Succesul s-a conturat în ultimele 10 minute, când campionii s-au desprins la trei goluri. Până atunci, HC Vaslui, o echipă incomodă, a stat în coasta dinamoviștilor, conducând de mai multe ori cu două goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Dinamo castiga matematic sezonul regulat]

Pagina 76 din 142

<< Început < Anterior 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 28 noiembrie – 4 decembrie

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 8), 1 decembrie, ora 19:45: Orlen Wisla Plock (Polonia) – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 14), 4 decembrie, ora 12:00: Dinamo – ACS HC Buzău. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 8), 2 decembrie, ora 20:00: Dinamo – Steaua. Sala Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 15), 3 decembrie, ora 14:00: CS Dinamo – Real Bradu. Stadion Dinamo

Rugby. Liga Națională (finala mică), 4 decembrie, ora 11:00: Dinamo – SCM USV Timișoara. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 8), 3 decembrie, ora 16:00: Dinamo – CS Unirea Dej. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 8), 3 decembrie, ora 18:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 8), 5 decembrie, ora 20:00: Politehnica Cluj-Napoca – Dinamo

Haltere. Campionatul Mondial, 4-14 decembrie, Columbia

Inot. Campionatul Național de poliatlon – copii, 1-4 decembrie, Târgu Mureș

Tir. Finala Cupei Mondiale – Cupa Președintelui, 28 noiembrie – 4 decembrie, Cairo (Egipt)

AGREMENT ÎNOT

În ziua de sâmbătă, 26 noiembrie a.c., bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo este rezervat pentru activități competiționale, motiv pentru care nu se vor desfășura ore de agrement.

De asemenea, în perioada 30.11 -02.12.2022, nu se vor desfășura ore de agrement în bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo, având în vedere zilele libere cu ocazia celor două sărbători legale, de Sf. Andrei și de Ziua Națională a României, precum și a zilei de 2 decembrie, declarată zi liberă cu recuperare.