Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Remiza cu Odorhei inainte de plecarea la Nantes

Liga Zimbrilor, etapa 11: Dinamo - Odorhei 27-27 (10-13)

ragot_cu_OdorheiHandbaliștii de la Dinamo au remizat joi pe teren propriu cu HC Odorhei, în etapa a 11-a a Ligii Zimbrilor, 27-27 (10-13), la finele unui meci în care campionii au fost conduși din start până în minutul 59. Golul egalării l-a reușit Allahkaram Esteki.

Citeşte mai mult... [Handbal. Remiza cu Odorhei inainte de plecarea la Nantes]

Handbal masculin. Dinamo, victorie clara la Vaslui

Liga Zimbrilor, etapa 10: HC Vaslui – Dinamo 22-34 (11-16)

dinamo_echipaHandbaliștii de la Dinamo au obținut o victorie categorică în etapa a 10-a a Ligii Zimbrilor, pe terenul echipei HC Vaslui, acolo unde HC Odorhei a pierdut în etapa anterioară la o diferență de cinci goluri (31-26). Alb-roșiii nu au dat nicio speranță Vasluiului, echipă incomodă, care a învins și CSM-ul la București, în etapa a 2-a.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Dinamo, victorie clara la Vaslui]

Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic

VELUX Champions League, Grupa D: Dinamo- HBC Nantes 26-27 (15-11)

Dinamo-NantesHandbaliștii de la Dinamo au fost foarte aproape de a obține un rezultat mare în compania celei mai puternice echipe din Grupa D. Nantes a venit la București din postura de mare favorită, dar s-a trezit la pauză condusă cu patru goluri de o echipă alb-roșie care a avut procentaj remarcabil în primele 30 de minute.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic]

Handbal masculin. Victorie in campionat inainte de Nantes

Liga Zimbrilor, etapa 9: Dinamo – Dunărea Călărași 32-28 (17-12)

Et_9_Din-ClHandbaliștii de la Dinamo s-au reîncărcat înainte de meciul de sâmbătă din Liga Campionilor cu o victorie în Liga Zimbrilor. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au învins Dunărea Călărași cu 32-28, la finele unui meci pe care l-au controlat de la început până la final.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Victorie in campionat inainte de Nantes]

Handbal. Bilete cu loc la meciul Dinamo - Nantes de sambata

dinamo-nantesCS Dinamo pune în vânzare, de miercuri, biletele de acces la meciul de handbal dintre Dinamo și HBC Nantes (Franța), din Grupa D a VELUX Champions League. Partida va avea loc sâmbătă, 22 octombrie, începând cu ora 17:30, la Sala Dinamo, și va fi decisivă pentru băieții noștri.

Citeşte mai mult... [Handbal. Bilete cu loc la meciul Dinamo - Nantes de sambata]

Pagina 92 din 152

<< Început < Anterior 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.