Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic

VELUX Champions League, Grupa D: Dinamo- HBC Nantes 26-27 (15-11)

Dinamo-NantesHandbaliștii de la Dinamo au fost foarte aproape de a obține un rezultat mare în compania celei mai puternice echipe din Grupa D. Nantes a venit la București din postura de mare favorită, dar s-a trezit la pauză condusă cu patru goluri de o echipă alb-roșie care a avut procentaj remarcabil în primele 30 de minute.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. O repriza de vis, final trist. Public fantastic]

Handbal masculin. Victorie in campionat inainte de Nantes

Liga Zimbrilor, etapa 9: Dinamo – Dunărea Călărași 32-28 (17-12)

Et_9_Din-ClHandbaliștii de la Dinamo s-au reîncărcat înainte de meciul de sâmbătă din Liga Campionilor cu o victorie în Liga Zimbrilor. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au învins Dunărea Călărași cu 32-28, la finele unui meci pe care l-au controlat de la început până la final.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Victorie in campionat inainte de Nantes]

Handbal. Bilete cu loc la meciul Dinamo - Nantes de sambata

dinamo-nantesCS Dinamo pune în vânzare, de miercuri, biletele de acces la meciul de handbal dintre Dinamo și HBC Nantes (Franța), din Grupa D a VELUX Champions League. Partida va avea loc sâmbătă, 22 octombrie, începând cu ora 17:30, la Sala Dinamo, și va fi decisivă pentru băieții noștri.

Citeşte mai mult... [Handbal. Bilete cu loc la meciul Dinamo - Nantes de sambata]

Handbal. Scrisoare deschisa pentru suporterii dinamovisti

Echipa_aplauze_suporteri

Handbaliștii de la Dinamo au revenit duminică noapte de la Braga (Portugalia), unde au înregistrat prima înfrângere din Liga Campionilor (32-34). Încă marcați de seria mai puțin fastă din ultimul timp, jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au reunit la club, luni la prânz, pentru o ședință. La final, au ținut să trimită un mesaj suporterilor, sub forma unei scrisori deschise.

”Dragi suporteri,

Astăzi am avut o ședință în care am pus cap la cap toate evenimentele din ultimul timp. Am căutat explicații, am propus soluții, dar cel mai important este că am strâns rândurile.

Citeşte mai mult... [Handbal. Scrisoare deschisa pentru suporterii dinamovisti]

Handbal masculin. Primul esec in grupele Ligii Campionilor

VELUX Champions League, Grupa D: ABC UMinho Braga – Dinamo 34-32 (18-18)

din_besiktas_estekiHandbaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă la Braga, în cea de a patra etapă a Ligii Campionilor. Jucătorii alb-roșii au înregistrat astfel prima înfrângere în cea mai importantă competiție inter-cluburi, după două egaluri și o victorie. Portughezii au condus în repriza a doua cu cinci goluri, dar Dinamo a revenit pe final și putea să obțină cel puțin un egal. Ratarea a patru aruncări de la 7 metri, problemele din apărare și lipsa de luciditate din final au privat-o însă de un rezultat mai bun.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Primul esec in grupele Ligii Campionilor]