Home Rugby

Rugby

Rugby. Dinamo, locul 4 dupa victoria de cinci puncte cu U Cluj

Cupa Regelui, etapa 6: Dinamo – Universitatea Cluj 34-22 (4-1 raportul eseurilor)

CReg_Din_-_CjRugbiștii de la Dinamo sunt în grafic în Cupa Regelui. Jucătorii antrenați de Ștefan Demci și Cristi Hîldan s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu U Cluj (34-22), în etapa a șasea, victorie cu punct bonus ofensiv. Succesul i-a dus pe dinamoviști pe locul 4 în clasament, unde sunt șanse mari să rămână și după ultima etapă.

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo, locul 4 dupa victoria de cinci puncte cu U Cluj]

Rugby. Stefan Demci: ”Am avut victoria in mana”

Cupa Regelui, etapa 3: CSM Olimpia – Dinamo 40-39 (20-20). Raport eseuri: 4-5

csm-dinamo_09.10Rugbiștii de la Dinamo au cedat duminică în deplasare, în etapa a treia a Cupei Regelui, după un meci spectaculos, în care s-au marcat nouă eseuri. Cinci au fost reușite de jucătorii alb-roșii (dintre care unul de penalizare) și patru de echipa gazdă. În ultimele secunde de joc, Dinamo a ratat convertirea unui eseu, care ar fi adus victoria în tabăra Buldogilor.

Citeşte mai mult... [Rugby. Stefan Demci: ”Am avut victoria in mana”]

Rugby. O victorie de care aveam nevoie

Cupa Regelui, etapa 3: Dinamo – Politehnica Iași 40-13 (20-8)

CReg_Din-IasiRugbiștii de la Dinamo și-au trecut în cont o victorie cu punct bonus ofensiv, în meciul disputat sâmbătă pe teren propriu cu Politehnica Iași, în Cupa Regelui. După patru înfrângeri – două în Superligă și două în Cupa Regelui, succesul cu ieșenii este unul de moral. Fundașul Simote Liueli a fost principalul marcator dinamovist, cu 25 de puncte.

Bucurescu, un jucător la înălțime. Foto: Mihai Neacșu

Citeşte mai mult... [Rugby. O victorie de care aveam nevoie]

Rugby. Cupa Regelui. Platim tribut accidentarilor

Steaua – Dinamo 27-11 (10-3). Raportul eseurilor: 3-1

ST-Din_Cupa_Reg_24.09Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă în Ghencea, în etapa a doua a Cupei Regelui. Încurajați din tribune de o sută de suporteri, care au dominat deseori fondul sonor, ”Buldogii” au făcut o primă repriză foarte bună, în care au jucat aproape tot timpul în jumătatea adversă. Din păcate, alb-roșiii nu au avut puterea să concretizeze pe tabelă decât printr-o lovitură de pedeapsă (Simote Liueli). Fundașul tongan a mai ratat o lovitură de pedeapsă tot în prima parte.

Citeşte mai mult... [Rugby. Cupa Regelui. Platim tribut accidentarilor]

Rugby. Superliga, etapa 7. Dinamo, locul 4 la finele turului

Dinamo - Știința Baia Mare 11-22 (6-19). Raport eseuri: 1-3

ivan_cu_Baia_MareRugbiștii de la Dinamo au încheiat turul Superligii, ediția 2016-2017, cu o înfrângere pe teren propriu, în fața vicecampioanei Știința Baia Mare. Buldogii au avut o repriză secundă bună, în care au și marcat un eseu, însă forcingul băimărean din prima repriză a fost decisiv. Dinamo încheie turul campionatului pe locul 4, cu 10 puncte. Primele trei locuri sunt ocupate de Timișoara (24p), Steaua (24p) și Baia Mare (21p).

Citeşte mai mult... [Rugby. Superliga, etapa 7. Dinamo, locul 4 la finele turului]

Pagina 26 din 54

<< Început < Anterior 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)