Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Victorie in numai 61 de minute

Divizia A1, etapa 20: Dinamo – SCM Pitești 3-0 (25-16, 25-14, 25-12)

alida_cu_pitestiVoleibalistele de la Dinamo au reușit o prestație solidă în meciul disputat sâmbătă pe teren propriu cu SCM Pitești, în etapa a 20-a a Diviziei A1. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus în minimum de seturi, după numai 61 de minute de joc. Dinamo a dominat categoric meciul disputat cu o echipă care a intrat în acest sezon cu destule pretenții.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie in numai 61 de minute]

Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte cu Craiova

Divizia A1, etapa 14: Dinamo – SCMU Craiova 3-1 (25-14, 25-19, 23-25, 25-16)

fete_cu_craiovaVoleibalistele de la Dinamo și-au mai adăugat trei puncte în clasamentul Diviziei A1, după ce s-au impus sâmbătă pe teren propriu, scor 3-1, în meciul cu SCMU Craiova. Antrenorul Branko Gajic a început în formula Marcovici, Mathews, Medic, Jovanovic, Boscacci, Mincă – Ștefan (libero). Au mai jucat: Bezerra și Motroc.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte cu Craiova]

Volei feminin. Dinamo, victorie categorica la Galati

Divizia A1, etapa a 17-a: CSU Galați – Dinamo 0-3 (10-25, 15-25, 15-25)

VF_cu_PiatraVoleibalistele de la Dinamo și-au impus superioritatea la Galați și s-au impus în minimum de seturi, la finele unui meci ce a durat un pic peste o oră. Aceasta a fost cea de a noua victorie de ”3 puncte” obținută de Dinamo în acest sezon. Echipa antrenată de Branko Gajic are 32 de puncte și ocupă locul 5 în clasament. Săptămâna viitoare, Dinamo va juca pe teren propriu cu SCMU Craiova.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, victorie categorica la Galati]

Volei feminin. Victorie frumoasa, in minimum de seturi

Divizia A1, etapa 16: Dinamo - CSM Lugoj 3-0 (25-13, 25-16, 25-22)

din_-_lugoj_3-0Voleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont o nouă victorie de trei puncte, în partida disputată sâmbătă pe teren propriu cu CSM Lugoj. În formula Alida Marcovici, Alexis Mathews, Olivera Medic, Katarina Jovanovic, Leticia Boscacci, Daniela Mincă – Ana Maria Ștefan (libero), Dinamo a dominat categoric cele trei seturi disputate.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie frumoasa, in minimum de seturi]

Volei feminin. Infrangere dupa un meci foarte disputat

CSU Medicina CSS Tg. Mureș – Dinamo 3-0 (25-21, 29-27, 29-27)

Din_cu_Tg_MVoleibalistele de la Dinamo au cedat sâmbătă în deplasare, la Tg. Mureș, la finele unui meci care a fost extrem de disputat, în pofida faptului că s-a încheiat în numărul minim de seturi. Dinamo a condus în toate cele trei ”parțiale”, a avut mingi de set atât în setul doi, cât și în al treilea, dar gazdele au revenit de fiecare dată.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Infrangere dupa un meci foarte disputat]

Pagina 3 din 42

Săptămâna 17-23 aprilie 2017

Handbal masculin. Liga Națională, semifinale (meci 1), 21 aprilie, ora 20:00: Dinamo – HC Dobrogea Sud Constanța. Sala Dinamo

Polo. Superliga, semifinale (meciurile 3 și 4), 22 aprilie (ora 11:00) și 23 aprilie (dacă mai este cazul): Dinamo – CSM Digi Oradea. Scor general: 0-2. Bazin Tolea Grințescu – Dinamo

Rugby. Superliga (etapa 11), 23 aprilie, ora 14:00: Politehnica Iași - Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 31), 22 aprilie, ora 12:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Gimnastică. Campionatele Europene, 19-23 aprilie, Cluj-Napoca

Judo. Campionatele Europene, 20-23 aprilie, Varșovia (Polonia)

Scrimă. Campionatele Europene U23, individual și pe echipe, 20-26 aprilie, Belarus