Home Volei feminin

Volei feminin

Divizia A1, etapa 13: CSM Lugoj - Dinamo 3-2 (25-22, 28-30, 11-25, 28-26, 15-7)

FieldVoleibalistele de la Dinamo au fost la un pas de a pleca de la Lugoj cu toate cele trei puncte puse în joc, însă au fost nevoite să se mulțumească doar cu un punct. Meciul a fost dramatic, iar raliul celor peste două ore de joc le-a solicitat la maximum pe tinerele jucătoare de la Dinamo. Elevele lui Branko Gajic au ținut ritmul, spre meritul lor, și doar hazardul a dus victoria în tabăra gazdelor.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Raliu de foc la Lugoj. Dinamo ia un punct dupa ce a avut doua mingi de meci in setul patru]

Volei feminin. Experienta oaspetelor a facut diferenta pe final de set

Divizia A1, etapa 12: Dinamo - CSM Târgoviște 0-3 (22-25, 14-25, 23-25)

Et_12_Din-TgvVoleibalistele de la Dinamo au avut un examen dificil în etapa a 12-a a Diviziei A1. Trupa antrenată de Branko Gajic a primit pe teren propriu vizita medaliatei cu bronz în ultima ediție de campionat, puternica formație CSM Târgoviște. Tânăra echipă dinamovistă a impus deseori ritmul, mai ales în setul 1 (când a condus cu 19-14) și setul 3 (când a avut 23-19!), dar de fiecare dată experiența oaspetelor a făcut diferența pe final.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Experienta oaspetelor a facut diferenta pe final de set]

Volei feminin. Dinamo a castigat un punct important la Timisoara

Divizia A1, etapa 11: Agroland Timișoara - Dinamo 3-2 (25-23, 17-25, 25-23, 22-25, 15-9)

Echipa_victorie_cu_LugojVoleibalistele de la Dinamo au fost aproape de o victorie mare la Timișoara, pe terenul unei echipe care a investit foarte mult în acest sezon. În tur, Agroland a plecat de la București cu toate punctele, însă sâmbătă, în primul meci al anului, jucătoarele de la Dinamo au dat o replică foarte bună în Banat și au reușit să-și adjudece un punct foarte important.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo a castigat un punct important la Timisoara]

Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte cu Penicilina Iași

Divizia A1, etapa 8: Dinamo - Penicilina Iași 3-0 (25-14, 25-18, 25-17)

Artin_cu_PenicilinaVoleibalistele de la Dinamo și-au mai adăugat trei puncte în clasamentul Diviziei A1, ajungând la un total de opt puncte (locul 6 în clasament). Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus sâmbătă pe teren propriu în minimum de seturi, în fața echipei Penicilina Iași. Partida a contat pentru etapa a opta a competiției.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte cu Penicilina Iași]

Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte in etapa a sasea

Divizia A1, etapa 6: Dinamo - CS ”U” NTT Data Cluj Napoca 3-1 (25-11, 19-25, 25-16, 25-16)

Victorie_cu_ClujVoleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont prima victorie de trei puncte din actualul sezon. Fetele antrenate de Branko Gajic au făcut un joc bun cu Universitatea Cluj, vineri, pe teren propriu, chiar dacă au avut un moment de relaxare în setul al doilea. Modul în care au decurs celelalte trei seturi este relevant pentru raportul de forțe din teren.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, victorie de trei puncte in etapa a sasea]

Pagina 3 din 47

Săptămâna 21-27 mai 2018

Handbal. Liga Națională (finala campionatului - meci 2), 23 mai, ora 18:00: Dinamo - Steaua. Sala Dinamo. Se joacă în sistemul ”doi din trei”

Polo. Superliga, finala pentru locurile 3-4 (meciurile 3 și 4), marți 22 mai (ora 11:00) și miercuri 23 mai (ora 11:00 / dacă mai este cazul): Dinamo - Sportul Studențesc Corona. Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo. Se joacă în sistemul ”trei din cinci”

Natație. Campionatele Internaționale de înot ale României, 24-27 mai, Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo

Tir. Cupa Mondială, 25-27 mai, Germania

În perioada 23 – 27 mai a.c., Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu găzduiește Campionatele Internaționale de înot ale României. Din acest motiv, în perioada sus-amintită nu se vor desfășura activități de agrement, iar lecțiile de inițiere vor avea loc doar miercuri, 23 mai, conform programului obișnuit (în bazinul mic).