Home Volei feminin

Volei feminin

VOLEI FEMININ. Fetele de la Dinamo au pierdut primul meci din retur, după un joc cu final disputat

Divizia A1, etapa 12: DINAMO - CSO Voluntari 1-3 (14-25, 25-19, 16-25, 22-25)

Dinamo_-_Voluntari_5Fetele noastre au luptat frumos în primul meci din retur, dar au fost nevoite să se recunoască învinse în fața unei echipe de podium. În setul patru, Dinamo a condus cu 22-21, dar oaspetele au făcut patru puncte consecutiv, câștigând setul și meciul. Vulin 21p, Ionescu 12p, Karakasheva 9p, Zivanovic 7p, Miron 6p, Cristea 1p au punctat pentru trupa antrenată de Milos Gavrilovic.

Divizia A1, etapa 10: CS Dacia Mioveni - DINAMO 1-3 (21-25, 25-22, 19-25, 12-25)

VF_bucurieeeVoleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont trei puncte extrem de importante, obținute în deplasare, pe terenul unei echipe ce pornea înaintea meciului ca favorită. Jucătoarele antrenate de Milos Gavrilovic au dat dovadă de caracter, au luptat pentru fiecare minge și dominat partida disputată pe 13 decembrie.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Victorie importantă pentru fetele noastre în deplasarea de la Mioveni]

VOLEI FEMININ. Dinamo pierde in patri seturi meciul cu CS Medgidia

Diviziei A1, ETAPA 9: DINAMO - CS Medgidia 1-3 (14-25, 28-26, 20-25, 20-25)

Vulin_cu_MedgidiaVoleibalistele de la Dinao au cedat sâmbătă, 4 decembrie, pe teren propriu cu CS Medgidia, echipă clasată pe locul 4 în clasamentul Diviziei A1. Jelena Vulin 20p, Cristina Miron 12p, Maryia Karakasheva 10p, Milica Zivanovic 7p, Denisa Ionescu 4p, Adina Roșca 3p, Marisa Radu 2p au punctat pentru Dinamo.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo pierde in patri seturi meciul cu CS Medgidia]

VOLEI FEMININ. Victorie cu Turda, Jelena Vulin 31 de puncte

Divizia A1, etapa 8: ACS Volei Cristina Pîrv Turda - DINAMO 1-3 (16-25, 25-20, 12-25, 19-25)

VF_feteleVoleibalistele de la Dinamo s-au impus sâmbătă, 27 noiembrie, în meciul disputat la Cluj-Napoca în fața formației ACS Volei Cristina Pîrv Turda. Trupa antrenată de Milos Gavrilovic a dominat lupta la fileu (12 blocaje reușite), având procentaje foarte bune pe atac. Jelena Vulin a încheiat meciul cu 31 de puncte (60% eficiență).

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Victorie cu Turda, Jelena Vulin 31 de puncte]

VOLEI FEMININ. Fetele de la Dinamo au luat un set pe terenul campioanei

Divizia A1, etapa 6: CSM Târgoviște - Dinamo 3-1 (25-21, 23-25, 25-17, 25-14)

VF_Dinamo_-_Craiova_6Voleibalistele de la Dinamo nu au plecat cu vreun punct de pe terenul campioanei, dar au lăsat în urmă momente frumoase în fața unei echipe mult mai experimentate. Pentru Dinamo, cele mai multe puncte le-a reușit și de această dată Jelena Vulin, ”universalul” dinamovist încheind partida cu 19p. Meciul s-a disputat vineri, 12 noiembrie.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Fetele de la Dinamo au luat un set pe terenul campioanei]

Pagina 8 din 72

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.