Home Volei feminin

Volei feminin

Divizia A1, etapa 13: DINAMO - CSM Lugoj 3-1 (25-22, 25-21, 19-25, 25-23)

VF_Dinamo_-_Lugoj_3-1Voleibalistele de la Dinamo au câștigat meciul cu CSM Lugoj, disputat sâmbătă, 22 ianuarie, în Sala Dinamo, în condițiile in care au avut la coordonare o jucătoare de nici 17 ani. Maria Nemeș a făcut un meci remarcabil și a contribuit din plin la victoria trupei antrenate de Milos Gavrilovic. Maria Karakasheva, Jelena Vulin și Cristina Miron au muncit mult în atac, iar Irina Kosinski (libero) s-a apărat foarte bine.

Read more... [VOLEI FEMININ. Victorie remarcabila a fetelor de la Dinamo, cu o ridicatoare de nici 17 ani]

VOLEI FEMININ. Fetele de la Dinamo au pierdut primul meci din retur, după un joc cu final disputat

Divizia A1, etapa 12: DINAMO - CSO Voluntari 1-3 (14-25, 25-19, 16-25, 22-25)

Dinamo_-_Voluntari_5Fetele noastre au luptat frumos în primul meci din retur, dar au fost nevoite să se recunoască învinse în fața unei echipe de podium. În setul patru, Dinamo a condus cu 22-21, dar oaspetele au făcut patru puncte consecutiv, câștigând setul și meciul. Vulin 21p, Ionescu 12p, Karakasheva 9p, Zivanovic 7p, Miron 6p, Cristea 1p au punctat pentru trupa antrenată de Milos Gavrilovic.

Divizia A1, etapa 10: CS Dacia Mioveni - DINAMO 1-3 (21-25, 25-22, 19-25, 12-25)

VF_bucurieeeVoleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont trei puncte extrem de importante, obținute în deplasare, pe terenul unei echipe ce pornea înaintea meciului ca favorită. Jucătoarele antrenate de Milos Gavrilovic au dat dovadă de caracter, au luptat pentru fiecare minge și dominat partida disputată pe 13 decembrie.

Read more... [VOLEI FEMININ. Victorie importantă pentru fetele noastre în deplasarea de la Mioveni]

VOLEI FEMININ. Dinamo pierde in patri seturi meciul cu CS Medgidia

Diviziei A1, ETAPA 9: DINAMO - CS Medgidia 1-3 (14-25, 28-26, 20-25, 20-25)

Vulin_cu_MedgidiaVoleibalistele de la Dinao au cedat sâmbătă, 4 decembrie, pe teren propriu cu CS Medgidia, echipă clasată pe locul 4 în clasamentul Diviziei A1. Jelena Vulin 20p, Cristina Miron 12p, Maryia Karakasheva 10p, Milica Zivanovic 7p, Denisa Ionescu 4p, Adina Roșca 3p, Marisa Radu 2p au punctat pentru Dinamo.

Read more... [VOLEI FEMININ. Dinamo pierde in patri seturi meciul cu CS Medgidia]

VOLEI FEMININ. Victorie cu Turda, Jelena Vulin 31 de puncte

Divizia A1, etapa 8: ACS Volei Cristina Pîrv Turda - DINAMO 1-3 (16-25, 25-20, 12-25, 19-25)

VF_feteleVoleibalistele de la Dinamo s-au impus sâmbătă, 27 noiembrie, în meciul disputat la Cluj-Napoca în fața formației ACS Volei Cristina Pîrv Turda. Trupa antrenată de Milos Gavrilovic a dominat lupta la fileu (12 blocaje reușite), având procentaje foarte bune pe atac. Jelena Vulin a încheiat meciul cu 31 de puncte (60% eficiență).