Home Volei feminin

Volei feminin

VOLEI FEMININ. Etapa 3 - victorie în minimum de seturi pentru fetele noastre

Divizia A1, etapa 3: DINAMO - CSM Constanta 3-0 (25-16, 25-20, 25-16)

VF_Dinamo_Constanta_Voleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont o victorie în minimum de seturi, în meciul disputat sâmbătă, 21 octombrie, pe teren propriu. Echipa antrenată de Milos Gavrilovic a dominat jocul de la început până la final, fără ca oaspetele să emită vreun moment pretenții.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Etapa 3 - victorie în minimum de seturi pentru fetele noastre]

volei_feteEchipa feminină de volei Dinamo a început sezonul competițional 2023-2024 cu două meciuri disputate în deplasare. În primul joc, elevele lui Miloș Gavrilovic au câștigat la Brașov: Corona - DINAMO 1-3 (17-25, 16-25, 25-20, 21-25). În a doua partidă, Dinamo a cedat în minimum de seturi la CSM București, scor 0-3 (16-25, 22-25, 22-25).

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. O victorie și un eșec pentru fetele noastre la debutul în noul sezon competițional]

VOLEI FEMININ. Dinamo - CSO Voluntari, duel pentru locul 5 în Divizia A1

stire_volei_feminin_24_aprilie_2023Voleibalistele de la CS Dinamo au câștigat cu scorul general 2-0 disputa cu FC Argeș Pitești din semifinalele grupei 5-8 a Diviziei A1. Echipa antrenată de Milos Gavrilovic s-a impus în ambele meciuri cu 3-0, pe 8 aprilie 2023 la București, respectiv 20 aprilie la Pitești. Pentru locurile 5-6, Dinamo va întâlni CSO Voluntari în sistem play-off (2 victorii din 3 meciuri).

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo - CSO Voluntari, duel pentru locul 5 în Divizia A1]

VOLEI FEMININ. Dinamo va lupta pentru locul 5 in Divizia A1

CS Dinamo - CS Rapid 1-3 (19-25, 25-14, 31-33, 23-25)

stire_volei_feminin_03.04.2023Voleibalistele de la Dinamo au pierdut și meciul doi cu Rapid, desfășurat la București, în data de 29 martie. Prin rezultatele obținute în cel de-al doilea meci din sferturile de finală, Dinamo cedează în 4 seturi după un meci cu multe răsturnări de situație și foarte multă tensiune. Cu scorul la general 2-0 Rapid se califică în semifinale.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo va lupta pentru locul 5 in Divizia A1]

Rapid București - DINAMO 3-0 (25-19, 29-27, 25-22)

stire_volei_feminin_27.03.2023Voleibalistele de la  Dinamo, antrenate de Milos Gavrilovic, au pierdut meciul cu echipa rivală Rapid București, desfășurat în data de 25.03.2023. Cu toate că Dinamo a avut șanse de a câștiga setul 2 (4 mingi pe set), Rapid s-a impus și conduce seria cu 1-0. Următorul meci va avea loc în sala Dinamo, miercuri 29 martie. În semifinale se va califica echipa care câștigă două partide.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo pierde primul meci din sferturile de finală ale Diviziei A1]

Pagina 4 din 72

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.