Home Volei feminin

Volei feminin

Rapid București - DINAMO 3-0 (25-19, 29-27, 25-22)

stire_volei_feminin_27.03.2023Voleibalistele de la  Dinamo, antrenate de Milos Gavrilovic, au pierdut meciul cu echipa rivală Rapid București, desfășurat în data de 25.03.2023. Cu toate că Dinamo a avut șanse de a câștiga setul 2 (4 mingi pe set), Rapid s-a impus și conduce seria cu 1-0. Următorul meci va avea loc în sala Dinamo, miercuri 29 martie. În semifinale se va califica echipa care câștigă două partide.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo pierde primul meci din sferturile de finală ale Diviziei A1]

VOLEI FEMININ. Dinamo încheie sezonul regular cu o victorie de trei puncte

Divizia A1, etapa 22: Știința Bacău - DINAMO 1-3 (17-25, 25-23, 21-25, 16-25)

stire_volei_feminin_13.03.2023

Voleibalistele de la Dinamo au obținut o victorie categorică în etapa a 22-a a Diviziei A1. Echipa antrenată de Milos Gavrilovic s-a impus fără probleme în fața adversarei sale, Știința Bacău. Dinamo termină astfel prima parte a campionatului cu 43 de puncte și va juca în faza a II-a, sferturi de finală, cu CSM Lugoj. Clasamentul final va fi stabilit însă după restanța Rapid - Lugoj.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo încheie sezonul regular cu o victorie de trei puncte]

Divizia A1, etapa 17: DINAMO - CSO Voluntari 3-1 (25-23, 27-25, 23-25, 26-24)

Dalia_VirlanVictorie extrem de importantă pentru Dinamo, obținută în fața uneia dintre echipele care vizează un loc pe podiumul competiției. Meciul a fost superb, cu multă tensiune și a durat aproape două ore și jumătate. Jucătoarele antrenate de Milos Gavrilovic au luptat pentru fiecare minge, iar atitudinea lor a făcut diferența.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. La nici 18 ani, Dalia Vîrlan a fost ”asul” din finalul meciului cu Voluntari]

VOLEI FEMININ. Dinamo începe returul cu o victorie categorică

Divizia A1, etapa 13: DINAMO - U NTT Data Cluj Napoca 3-0 (25-21, 25-11, 25-17)

Gabriela_Dan_VF_1Voleibalistele de la Dinamo au reluat lupta în campionat cu un meci din etapa a 13-a a Diviziei A1. Echipa antrenată de Milos Gavrilovic s-a impus pe teren propriu, fără probleme, în fața ultimei clasate, U Cluj-Napoca. A fost primul joc din retur pentru Dinamo, care ocupă poziția a doua în clasament.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo începe returul cu o victorie categorică]

VF_Cupa_Balcanica_OKVoleibalistele de la Dinamo s-au clasat pe locul doi la Cupa Balcanică disputată în perioada 21-25 septembrie la Banja Luka (Bosnia Herțegovina). Fetele antrenate de Milos Gavrilovic au câștigat trei din cele patru meciuri disputate, singura înfrângere venind în meciul cu turcoaicele de la PTT Spor Ankara, care au câștigat competiția.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo - ARGINT în Cupa Balcanică. Premii individuale: Dalia Vîrlan - cel mai bun centru, Gabriela Dan - cea mai bună extremă]

Pagina 5 din 73

Săptămâna 15-21 aprilie

Handbal. Cupa României Râureni (sferturi de finală), marți 16 aprilie, ora 14:00: Dinamo – CSM Bacău. Sala Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciul 3), marți 16 aprilie, ora 18:00: Dinamo - U BT Cluj Napoca. Dacă Dinamo câștigă, meciul 4 va fi joi, 18 aprilie, tot în Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 24), miercuri 17 aprilie, ora 19:00: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, semifinala (meci 3), miercuri 17 aprilie, ora 20:30: Dinamo – CSM Oradea. Bazin Tolea Grințescu Dinamo. FINALA : meciul 1/5  Steaua - DINAMO, sâmbătă 20 aprilie . ora 19.00.

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 2), sâmbătă 20 aprilie, ora 11:30: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 1 și 2), sâmbătă 20 aprilie (ora 15:30) și duminică 21 aprilie (ora 15:30): Rapid București – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 1), vineri 19 aprilie, ora 17:00: Dinamo – Corona Brașov.

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 4), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:00: SCM Dunărea Giurgiu – CS Dinamo

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 5), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:30: U Craiova 1948 – Dinamo 1948

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00