logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
RUGBY. Micii ”Buldogi” - campioni la U 17 în sezonul 2022

Rugby_DN_J17_2022_campioana_Echipa de rugby Șoimii DINAMO a câștigat titlul național la U17 după un sezon terminat fără înfrângere. Duminică, 8 mai, în finala Diviziei Naționale de juniori U17, Șoimii DINAMO s-a impus cu 32-22 în fața echipei CSS Bârlad. Echipa este înscrisă în campionat ca urmare a asocierii dintre DINAMO și clubul privat ACS Șoimii.

Citeşte mai mult... [RUGBY. Micii ”Buldogi” - campioni la U 17 în sezonul 2022]

LUPTE. Patrick Rotaru - campion național U15!

Lupte_Patrick_RotaruDupă ce a câștigat Cupa României în urmă cu o lună, luptătorul dinamovist Patrick Rotaru a câștigat astăzi și titlul național la juniori U15, în cadrul categoriei de greutate 68 kg. La aceeași categorie, Antonio Polite s-a clasat pe locul 3.

Locul 1: Patrick Rotaru Patrick - 68 kg

Locul 3: Antonio Polite - 68 kg

Citeşte mai mult... [LUPTE. Patrick Rotaru - campion național U15!]

VF_cadete_vicecampioane_2022Echipa feminină de volei - cadete a CS Dinamo a încheiat pe poziție de argint turneul final al Campionatului Național, disputat la Timișoara în perioada 1-5 mai 2022 . Dinamo a câștigat patru meciuri și a pierdut doar unul, cu fosta și actuala campioană, CSM București. Locul 3 a fost ocupat de Bega Timișoara. Pe lângă trofeul colectiv, Dinamo a mai plecat și cu două premii individuale.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Echipa de cadete a Clubului Sportiv Dinamo - vicecampioană națională 2022!]

BM_Dinamo_-_Oradea_semifCalificată în play-offul Ligii Naționale, Dinamo a avut parte de o serie de trei meciuri în sfertul de finală disputat cu vicecampioana CSM CSU Oradea. Trupa antrenată de Hakan Demir a câștigat partida de pe teren propriu, după o evoluție entuziasmantă, scor 79-62, însă bihorenii au tranșat meciul decisiv la scor, 79-46, calificându-se în semifinale. Dinamo încheie astfel sezonul pe locul 7, cel pe care s-a clasat la finele sezonului regular.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Final de sezon pentru jucătorii noștri! CSM CSU Oradea merge în semifinale, Dinamo - locul 7!]

POLO. Dinamo joacă pentru medaliile de bronz! în sezonul 2021-2022

POLO_Dinamo_-_Oradea_semifinaleEchipa de polo Dinamo va juca pentru medaliile de bronz ale Superligii pe 13 și 14 mai, cu același adversar ca și anul trecut, Rapid București. În semifinale, jucătorii antrenați de Robert Fiereșteanu au cedat cu scorul general 0-3 în fața formației CSM Oradea. După victoriile de acasă, bihorenii s-au impus și la București, cu 15-6.

Citeşte mai mult... [POLO. Dinamo joacă pentru medaliile de bronz! în sezonul 2021-2022]

Bobocel_1La finele săptămânii trecute, cei mai valoroși alergători de distanțe lungi din țară au luat startul la Târgu Jiu la Campionatul Național de 5000 m și 10000 m. În proba de 5000 m, atleta dinamovistă Ancuța Bobocel Lădaru s-a clasat pe locul 2, cu timpul de 16:26. Săptămână aceasta, Ancuța va alerga la Campionatul Național de semi-maraton în cadrul competiției OMW PETROM București.

Citeşte mai mult... [ATLETISM. Ancuța Bobocel Lădaru – vicecampioană națională în proba de 5.000 de metri]

<< Început < Anterior 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Următor > Sfârşit >>

Pagina 51 din 686

Săptămâna 6-12 mai

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 1), miercuri 8 mai, ora 19:00: CSU Sibiu – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 7), miercuri 8 mai, ora 18:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 4), sâmbătă 11 mai, ora 11:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache

Polo. Superliga Suzuki, finala (meci 3), sâmbătă 11 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 8), sâmbătă 11 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Popești Leordeni. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 7-8 (meci 2), duminică 12 mai: Dinamo – CSU Sibiu. Sala Dinamo

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 9), duminică 12 mai, ora 21:30: Dinamo 1948 – UTA Arad. Stadionul urmează a fi anunțat

Lupte. Turneul mondial de calificare la Jocurile Olimpice, 9-12 mai, Istanbul